Paylaş

Google chrome görüntü bulanık çıkıyor. Tarayıcınız olan chrome’da videolarınız ya da tüm görseller bulanık olarak geliyorsa yaşanan sorunun çözümünü anlatacağız.

Tüm uygulamalar da olduğu gibi google chrome tarayıcısında kendi içerisinde güncellemeye gitmektedir. Getirilen güncellemeler tarayıcının daha pratik ve kullanışlı hale gelmesine sebebiyet vermektedir. Google chrome kullanıcıları ise gelen bu güncelleme sonrasında videolar ve metinlerle ilgili olarak bulanık sorununun meydana geldiğini dile getirmektedir. Oluşan bu hata o kadar büyük bir problem ki ne video izlemenize ne de yazıları tam anlamıyla okumanıza izin vermektedir. Bakıldığında başka bir tarayıcı kullanarak sorun giderilebilir gibi gözükse de google chrome belli kullanıcılar da bir bağımlılık haline gelmektedir. Hızlılığı ve görüntü kalitesiyle tercihler arasında 1. sırayı çeken tarayıcıdan vazgeçmek o kadar da mümkün olmamaktadır. Haliyle bu tarayıcıyı kullanan kişiler oluşan hatanın giderilmesine yönelik işlemleri takip etmektedir.

Google chrome görüntü bulanık çıkıyor

Google chrome görüntü bozuk, chrome görüntü bulanık, google chrome tarayıcısında videolar bozuk çıkıyor, google chrome görüntü bulanık geliyor, chrome videoların hepsi bulanık, google chrome metinler okunmuyor. Güncelleme sonrasında oluşan bulanıklık sorununa bir dur diyebilmek için yaptığımız araştırmayı sizlere sunarak sizin de bu sorununuzu gidermeye çalışacağız. Ayarlar ile birlikte artık videolar net görüntü sunacaktır.

Chrome videolar bozuk

Yakın zaman içerisinde gelen güncelleme sonrasında videolar ve metinlerde oluşan bulanıklık sorunu google chrome kullanıcılarını üzmüş bulunmaktadır. Yaşanan sorunla ilgili öncelikle google chrome üzerine gelerek sağ tıklayıp buradan da ”Özellikler bölümüne erişim gerçekleştiriyoruz.

Google chrome görüntü bulanık çıkıyor, chrome görüntü bozuk, chrome videolar bulanık, chrome videolar bozuk, google chrome görüntü bozuk, google chrome bulanık

  • Buraya giriş yaptıktan sonra ”Hedef” yazısının karşısında bulunan Google\Chrome\Application\chrome.exe” yazısının sağ tarafına hemen bir boşluk bırakıyoruz.
  • /high-dpi-support=1 /force-device-scale-factor=1 yazdıktan sonra tamam diyerek bu alandan çıkış yapabilirsiniz.
  • Beraberinde tarayıcınızı kapatarak yeniden açtığınız da videolar da ve metinlerde oluşan bulanıklık sorunumuz giderilmiş olacaktır.
  • Diyelim ki hala daha sorun devam ediyor tarayıcı geçmiş verileri temizleyelim.
  • Sonrasında ise Buradaki yazımıza göz atarak google chrome çerezlerinin temizlemesini gerçekleştirerek denemenizi sağlayabilirsiniz. Bu saye de bulanıklık sorunu çözüme kavuşacaktır.
  • Olur da hala daha başka bir hata almaya başlarsanız bunu yorumda belirtirseniz onunda incelemesini sağlayıp cevabını sunmuş oluruz.

Google chrome görüntü bulanık çıkıyor, chrome görüntü bozuk, chrome videolar bulanık, chrome videolar bozuk, google chrome görüntü bozuk, google chrome bulanık

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here