Paylaş

Laptop siyah ekranda kalıyor açılmıyor. Notebook ya da diz üstü bilgisayarınız power tuşuna basınca hiç bir yanıt vermiyor ise yapılması gerekenleri anlatacağız.

Gelişen teknolojiyle birlikte her ne kadar telefonlar üzerinden işlem sağlıyor olsak da bilgisayarlarımızı da kullanıyoruz. Her türlü işlemlerimiz için aldığımız notebook’ları aktif olacak şekilde kullanımını gerçekleştirmekteyiz. Laptop kullanıcıları şarj bitimine yakın süre dilimi içerisinde bilgisayarını mecburi olacak şekilde şarja takmak durumdadır. Harici durumunda bilgisayar kapanacaktır. Bilgisayarlarının kapandıktan sonra açma ve kapama düğmesine bastığında hiç bir şekilde açılmadığını dile getiren kullanıcı kitlesi ise her geçen gün artış göstermektedir. Yaşanan bu durum karşısında şarjın bitmiş olabileceği düşünerek bilgisayarlar şarja takılmaktadır. Ancak şarjın dolmasına rağmen bilgisayarın hala ekranı siyah geliyorsa yapacağınız bir kaç ayar bulunmaktadır. İşlemler zamanınızı alsa da bu ayarlar sonrasında tekrardan bilgisayarınızın açılmasını sağlayabilirsiniz.

Laptop siyah ekranda kalıyor açılmıyor

Bilgisayarım açılmıyor, laptop siyah ekran geliyor, laptop açılmıyor, notebook açılmıyor, notebook neden açılmıyor, bilgisayarım siyah ekranda kalıyor, bilgisayar neden karanlık, laptop karanlık ekranda durdu. Siyah ekran hatası sonrasında eminim ki sizin de sinirleriniz oldukça bozulmaktadır. Bu olay sonrasında acil halletmeniz gereken işleri yetiştirmeme gibi bir duruma üstüne eklenince durum daha da zor bir hal almaktadır.

Laptop ekran gelmiyor

Oluşan siyah ekran sorunu bilgisayarınızın açılmamasına sebebiyet verecektir. Böyle durumda özellikle işiniz varsa gerilebilir ve bundan dolayı mağduriyet yaşayabilirsiniz. Ancak sakinliğinizi koruyarak belirtilen işlemlerin devreye alınması sonucunda sorun giderilecektir.

Laptop siyah ekranda kalıyor açılmıyor, laptop açılmıyor, notebook açılmıyor, laptop siyah ekranda kalıyor, laptop ekran gelmiyor, notebook ekran gelmiyor

  • Bilgisayarınıza takılı herhangi bir aygıt varsa USB, flash bellek ya da yazıcı tarzında bunların çıkarılarak tekrar denenmesi gereklidir.
  • Sağlanan ayarlar neticesinde laptop’a takılı olan adaptörü prizden çıkartmayı denemelisiniz.
  • Tüm bu ayarlar sonrasında laptop bağlantısının pilini de çıkarmanız gerekecektir. Pilin çıkartılması için cihazınızın altında düğme olması gerekiyor. Bu düğmeleri elinizle uğraş göstererek çıkarmanız gerekiyor.
  • Çıkarmayı bir şekilde başardıysanız eğer pili tekrar yerine takmadan önce cihaz pilsiz haldeyken 15-20 saniye boyunca bilgisayarın açma tuşuna basılı tutalım.
  • Yapılan ayarlar sonrasında laptop’u pili takmadan 15-20 dakika boyunca bu şekilde bekletmeniz de fayda bulunmaktadır.

Laptop siyah ekranda kalıyor açılmıyor, laptop açılmıyor, notebook açılmıyor, laptop siyah ekranda kalıyor, laptop ekran gelmiyor, notebook ekran gelmiyor

Bekleme işlemleri sonrasında pili takmadan önce adaptörün takarak bilgisayarınızı açmayı deneyelim. Gerçekleştirilen bu işlem sonucunda bilgisayarınız açıldıysa kapalı hale getirebilirsiniz. Yok eğer açılmadıysa bu durumda çıkardığımız pili tekrar yerine takalım.

  • Pili taktıktan sonra açma kapama tuşuna basmadan önce adaptörü takarak şarj olmasını bekleyelim. Bu süre 15-20 dakika kadar olabilir.
  • Belirtilen zaman dilimi dolduktan sonra bilgisayarınızı açmayı deneyebilirsiniz.
  • Sağlanan ayarlar sonrasında sorun giderilmiş olacaktır. Pilsiz çalışıyorsa piliniz bozuk demektir.
  • Batarya değişikliğine gittikten sonra bu sorun ortadan kalkacaktır.

Yapılan ayarlar sonrasında Laptop siyah ekranda kalıyor açılmıyor ise bu durumda servise götürmeyi deneyebilirsiniz. Çünkü siz size düşen her ne ise bunların hepsini yapmış bulunuyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here