Paylaş

Facebook lütfen kimliğini onayla diyor. Hesabınıza giriş işlemi esnasında gelen lütfen kimliğini doğrula uyarısı giriş yaptırmıyorsa çözüme dair ayarları anlatacağız.

Yıllardır popülerliğinden ödün vermeyen facebook uygulamasında artık eskiye oranla taklit hesap bulmakta bir o kadar zor bir hal almıştır. Facebook’un güvenlik önemleri de üst seviyelere çıkarıldıktan sonra kişiler daha fazla olacak şekilde gezinti sağlayabilmektedir. Facebook kullanıcıları her zaman girmiş oldukları hesabına başka bir alandan erişim sağladığında facebook bu durumda kimliği doğrulama istemektedir. Normal bir şekilde tekrarında giriş yapmak istediğiniz de karşınıza ”Lütfen kimliğini doğrula” yazısının geldiğini görebilmeniz mümkündür. Karşılaşılan bu bilgilendirme sonrasında hesap bilgileriniz ile kimlik bilgilerinizin uyuşması gereklidir. Şayet bilgiler uyumlu değilse hesabınıza erişim sağlanmayacaktır. Bazı kullanıcılar bu durumdan şikayetçi olsa da bu tamamen hesap güvenliği için alınan bir önlemdir. Alınan bu hata sonrasında izlenecek tüm adımları sizlere sunuyor olacağız.

Facebook lütfen kimliğini onayla diyor

Facebook lütfen kimliğini doğrula diyor, facebook kimlik istiyor, facebook kimlik sorunu, facebook lütfen kimliğini onayla nedir, facebook kimlik istedikten sonra ne yapmalıyım, facebook kimlik bilgilerimi istiyor. Hesabınıza giriş işlemi gerçekleştirmiş olduğunuz sırada karşınıza ”Lütfen kimliğini doğrula” diye bir uyarı gelirse hemen paniğe kapılmanıza gerek bulunmamaktadır. Bu gelen uyarı bilgilendirmesi sizin ve hesabınızın güvenliği için yapılan bir işlemdir.

Facebook kimlik istiyor

Karşımıza çıkan ”Lütfen kimliğini doğrula” uyarısı ile birlikte alt sayfa da bulunan ”Devam” ikonuna tıklıyoruz. Bununla birlikte karşınıza ya tek bir seçenek sunar ya da seçenekler sunacaktır. Hangi seçenekle doğrulamak isterseniz onu seçerek ”Devam” diyebilirsiniz.

Facebook lütfen kimliğini onayla diyor, facebook kimlik onayı, facebook kimlik istiyor, facebook kimlik sorunu, lütfen kimliğini onayla, facebook kimlik doğrulama

Genelde fotoğraflı bir kimlik yükle uyarısı gelir. Bu uyarı geldikten sonra ”Devam” demeniz halinde ”Gözat” seçeneğine tıklayıp oradan da var olan kimliğinizin eklenmesi gerekecektir. Kimlik bilgileri üzerinde bir işlem yaparsanız bu durumda hesabınıza elveda diyebilirsiniz. Bilgiler size ait olmalı ki facebook sizi tanıyabilsin. Ancak bilgileriniz uyuşmuyorsa yine hesabın açılma gibi bir durumu olmayacaktır.

Onun dışında da şunu belirtmekte fayda var; Eğer tüm bilgileriniz uyuşuyor ise facebook sizi tanıyacak ve maksimum 24 saat sonrasında hesabınıza tekrar eskisi gibi giriş gerçekleştirebilirsiniz.

Alınan Facebook lütfen kimliğini onayla diyor uyarının temelinde yapacağınız işlemler hakkında sizleri kapsamlıca bilgilendirmeye çalıştık. Buna ek olarak eklemek istediğiniz bir durum varsa yorumda belirtebilirsiniz.

 

Facebook lütfen kimliğini onayla diyor, facebook kimlik onayı, facebook kimlik istiyor, facebook kimlik sorunu, lütfen kimliğini onayla, facebook kimlik doğrulamaFacebook lütfen kimliğini onayla diyor, facebook kimlik onayı, facebook kimlik istiyor, facebook kimlik sorunu, lütfen kimliğini onayla, facebook kimlik doğrulama

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here