Google chrome geçmişi silemiyorum temizlenmiyor. Tarayıcınızın geçmişinin temizlenmesi için yapılaması gerekenleri aşağıda kapsamlı bir şekilde anlatmış bulunuyoruz.

İnternet üzerinden gezinti sağlayabilmemiz için muhakkak bir tarayıcı kullanma ihtiyacımız vardır. Tarayıcı olarak en çok tercih edilen uygulama da google chrome uygulamasıdır. Hızlılığı ve kullanım kolaylığı ile kullanıcıların en çok tercih edilen tarayıcıları arasında yer tutmaktadır. İnternet üzerinden yapmış olduğumuz gezintilerin başkaları tarafından gözükmesini istemediğimiz anlar olmaktadır. Bu anlar içerisinde işlemlerin nasıl yapılacağı ise bir çok kullanıcı tarafından bilinmemektedir. Biz de bu yazımızda google chrome tarayıcısı kullanan kişilerin internet üzerinde yapmış oldukları gezintilerin nasıl silineceğini kaleme alacağız. Gerçekleştireceğimiz işlem ayarları sonrasında hem tarayıcınız rahatlayacak hem de sizler artık gönül rahatlığı ile gezintilerinizi yapacaksınız.

Google chrome geçmişi silemiyorum temizlenmiyor

Google chrome üzerinden yapılan araştırmaları silmek istiyorum, google chrome geçmişi nasıl silebilirim?, google chrome geçmişini temizlemek istiyorum, google chrome geçmişi temizlenmiyor, tarayıcı geçmişini silmek istiyorum. Kullanımını gerçekleştirmiş olduğumuz Google chrome tarayıcısında yapılan gezintilerle ilgili bilgilerin bir başkası görür diye korku içerisinde gezinti yapmanız gerek yok. Yazımızda bu sorunu ortadan kaldıracağız.

Chrome geçmişi temizleme

Google chrome ile internet üzerinden bazı sitelerde gezinti sağladınız. Bu siteler size göre özel siteler ise ve başkalarının bu bilgileri görmesinden rahatsızlık duyacaksanız eğer bu durumda geçmişi silmeniz gereklidir. Geçmişin silinebilmesi için de aşağıdaki adımlarımızı incelemek yeterli olacaktır.

  • İlk önce tarayıcımızı açıyoruz. Ve daha sonrasında sağ üst tarafta yer alan (…) bölüme tıklıyoruz.
  • Gelen ekranda sizlere seçenekler sunacaktır. Bu seçenekler içerisinden (Geçmiş) alanına tıklıyoruz. Sol tarafta yer alan ”Geçmiş” kısmına tekrar tıklıyoruz.
  • Sonra gelen ekranın yine sol tarafında yer alan ”Tarayıcı verilerini temizle” alanına tıklıyoruz.
  • Son olarak gelen ekranda ”Verileri temizle” dedikten sonra problem ortadan kalkmış olacaktır.
  • Artık tarayıcınıza dair en ufak bir bilgi gözükmeyecektir.

Google chrome geçmişi silemiyorum temizlenmiyor yaptığımız bu işlem ayarları sonrasında hala daha sorun devam ediyorsa yorum kısmında bu durumu iletmeniz yeterli olacaktır. Karşılaştığınız hatalarla birlikte durumu iletmeniz sizlere çözümü daha net bir şekilde sunmamıza imkan sağlayacaktır.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz