Facebook videoma alt yazı ekleyemiyorum diyorsanız ve nasıl bir yol izleyeceğinizi merak ediyorsanız yazımız yeterli olacaktır. Paylaşım sağlanan videoların altına alt yazı koyamıyor ya da yükleyemiyorsanız sebebi hususundaki araştırmalarımızı sizler için kaleme almış bulunuyoruz.

En çok giriş gerçekleştirilen ve paylaşım sağlanan platformlarından biri olan Facebook uygulamasında yapılan video paylaşımların altında alt yazı ekleyenleri gördüğünüzde şaşırma durumu ile karşılaştığınızı biliyoruz. Sizde paylaşım sağlanan videoların altında altına yazı eklemek istiyorsunuz ancak ekleme adımında sorunlarla karşı karşıya kaldığınız anlar oluyorsa problemin temelinde yatan nedenleri detaylandıracağız. Ve böylelikle sorun tamamen giderilmiş olacaktır. Alt yazı ekleme adımlarında oluşan teknik sıkıntılar ve problemler için SubRip (.srt) alt yazı dosyasında hatalı biçimlendirme olmuş olabilir. Haliyle ilk kontrol sağlanması gereken dosya bağlantısı bu olacaktır. Bağlantılar için nelerin gerekli olduğunu hangi adımlara dikkat edilmesi gerektiğini detaylandıracağız.

Facebook videoma alt yazı ekleyemiyorum

Facebook videoma alt yazı ekleyemiyorum, videoma alt yazı koyamıyorum, videoma alt yazı yükleyemiyorum, facebook videoma alt yazı yükleyemiyorum, facebook videoma alt yazı koyamıyorum, facebook videoma alt yazı koyma işlem adımlarında hangi adımlarda yanlışlık olduğunu ve buna bağlı olacak şekilde müdahale ayarlarını yazımızda sizlere sunmuş bulunmaktayız.

Facebook videoma alt yazı ekleyemiyorum

Facebook hesabınızda zaman tüneli alanında yayınlamak istediğiniz videonuza alt yazı eklemek istiyorsanız ve bunun yapılandırma aşamasında sorunlar yazıyorsanız aşağıdaki adımları kontrol edelim.

Öncelikle SubRip (.srt) dosyasıda bulunan alt yazılar sizlere blok şeklinde sunumu sağlanmaktadır. Dolayısıyla sunumu sağlanan bu bloğun bir numara alt yazı bağlantısı için başlangıcını haricinde bitişini ilişkin metin bulunmalıdır. Var olan bloklar ise tek bir satır olacak şekilde ayrılmalı ve ayrılan dosya bağlantısında son bloktan sonra boşluk ya da satır işlemi olmaması gereklidir.

Facebook videoma alt yazı ekleyemiyorum, videoma alt yazı koyamıyorum, videoma alt yazı yükleyemiyorum, facebook videoma alt yazı yükleyemiyorum, facebook videoma alt yazı koyamıyorum, facebook videoma alt yazı koyma

Haricinde SubRip (.srt) dosya bağlantısını oluştururken bahsettiğimiz adımlar haricinde aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Zaman dilimleri Zzamanlar ss:dd:ss,mmm formatları olmak üzere basamaklar içeriğine sahiptir. Dolasıyla en başa gerektiği kadar sınıf konulması gereklidir. (ör. 01:09:05,050) ekliyoruz. Bunları yaptıktan sonra yalnızca iki adet olmak üzere iki noktalı ve bunun yanına ek olarak bir adet virgül kullanmanız gereklidir. Burası önemli dikkat etmeniz gerekiyor.

Bunların yanına ek olacak şekilde vereceğiniz alt yazınızın ise benzersiz bir sıralama olması gereklidir. Ve bu yaptığınız sıralama ise son alt yazı bağlantısına kadar devam etmesi gereklidir.

Yapılandırılacak işlem ayarları sonrasında karşılaşmış olduğunuz problem ortadan kalkmış olacaktır. Facebook videoma alt yazı ekleyemiyorum çözümünü sunduk aklınıza takılanları yorumda iletebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz