Facebook telefonumu kaybettim kodu alamıyorum ile ilgili bir durumla karşı karşıya iseniz ne yapmanız gerektiğinizi konu alacağız. Facebook hesabında iki faktörlü kimlik doğrulamasını açtıktan sonra eğer telefonunuzu kaybettiğinizden ötürü onay kodunu turkcell, avea ve vodafone için alamıyorsanız adımları takip edelim.

Sosyal medya hesaplarımızın güvenliği her daim ön planda olduğundan dolayı tüm sosyal medya platformları da kullanıcıların güvenirliği için bu duruma gerekli hassasiyeti göstermektedir. Twitter, instagram, whatsapp haricinde bu durumun en çok üzerinde duran uygulamalarından biri olan Facebook hesaplarında iki faktörlü kimlik doğrulama adımları sonrasında kullanıcılar hesaplarına giriş işlemi gerçekleştirdikleri sırada doğrudan telefonlarına onay kodu gönderilmektedir. Gelen bu onay kodu giriş sağladıktan sonra hesabına erişim sağlayabildikleri için tanınmayan bir giriş olması durumunda onay kodunu bilmeyeceği için hiç kimse tarafından erişim sağlanmayacaktır. Fakat bazen hiç olmayacak şey başımıza geliyor ve hattın kırılımı sonrasında ya da telefonumuzu kaybettiğimiz de hesabımıza erişimimiz de engellenebilmektedir. Böyle bir durum karşısında nasıl bir yol izleyeceğinizi ise makalemizde konu alacağız.

Facebook telefonumu kaybettim kodu alamıyorum

Facebook telefonumu kaybettim kodu alamıyorum, facebook telefonumu kaybettim, facebook kodu alamıyorum, facebook onay kodu gelmiyor avea, facebook onay kodu gelmiyor turkcell, facebook onay kodu gelmiyor vodafone, facebook onay kodu gelmiyor 2018 yılında böyle bir durum sonrasında nasıl bir yol izleyeceğinizi ve iki faktörlü kimlik doğrulama sonrasında gelen hataların nasıl giderileceğini kapsamlıca konu alacağız.

Facebook onay kodu gelmiyor 2018

Eğer iki faktörlü kimlik denetimi işleminden faydalandınız ve daha sonrasında telefonunuzu kaybettiyseniz konu ile ilgili neler yapılması gerektiğini sizlere detaylıca anlatacağız.

Böyle bir durum karşısında ilk olarak daha öncesinden facebook’a giriş sağlamış olduğunuz bir cihaz üzerinden hesabınıza giriş sağlamayı deneyelim.

Siz iki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif ettiğinizde size basılı kodlar vermektedir. Eğer bu kodlar hala daha duruyorsa onlardan birini hemen devreye alabilirsiniz.

Bunu yaptıktan sonra hesaba erişim sağladığınızda ”Ayarlar” alanına giriş sağlayıp telefon numarasının değişikliği yaptığınızda yaşanan sorun ortadan kalkacaktır.

Lakin telefonunuzu kaybetmediniz ancak kodu yine alamıyorsanız bu durumda sim kart değişikliği yapmış olabilir ya da oparetör kaynaklı bir sorun olabileceğinden ötürü oparetör ile görüşme sağlamanız gerekecektir. Yapılan işlem ayarları sonrasında hattınız ne ise turkcell, avea, vodafone onlar bağlantılarınızı kontrol edecek ve varsa bir kısıtlama bunu ortadan kaldırdıktan sonra yaşanan kodu sorunu devreden kalkacaktır.

Engelleme ile ilgili bir durum ya da reklam mesaj içeriklerinin gelmesini oparetörden sağladıysanız bunlarda görüneceği için sorunlar ortadan kalkmış olacaktır.

Facebook telefonumu kaybettim kodu alamıyorum problemi için izleyeceğimiz adımlar bu yönde olacağından ötürü aklınıza takılan sorunları yorum alanında belirtirseniz sizlere yardımcı olmamız daha da kolaylaşacaktır.

Facebook telefonumu kaybettim kodu alamıyorum, facebook telefonumu kaybettim, facebook kodu alamıyorum, facebook onay kodu gelmiyor avea, facebook onay kodu gelmiyor turkcell, facebook onay kodu gelmiyor vodafone, facebook onay kodu gelmiyor 2018

Önceki İçerikFacebook profilime bakanları görmek istiyorum
Sonraki İçerikFacebook messenger ödemesi iptal edildi
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz