Facebook Taklit Hesabı Sikayet Etme Resimli Anlatım olarak anlatıp, Taklit hesap Formu ile şikayet edip kapatılması için konuyu sizlerle göreceli olarak paylaşacağız.

Sosyal medya devi Facebook taklit hesapların önüne bir türlü geçememektedir. Her geçen gün kullanıcı kitlesini artırmayı başaran ve hızla geniş kitlelere ulaşmayı başarmaktadır. Ancak bu kadar hızlı büyüyen ağın doğal olarak taklit hesapları da bulunmaktadır. Facebook hesabında sizi veya ailenizi taklit eden hesabın kapatılabilmesi için yapılması gerekenler adına konunun araştırmasını gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Adımlarımız için aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterli olacaktır.

Facebook Taklit Hesabı Sikayet Etme Resimli Anlatım
Facebook Taklit Hesabı Sikayet Etme Resimli Anlatım, facebook taklit hesap kapatma, facebook şikayet etme kapatma, taklit bir hesabı şikayet edin, facebook şikayet formu, facebookta şikayet edildiğimi nasıl anlarım

Taklit hesabı şikayet edebilmemiz için ilk olarak bilgisayarımızdan boş bir İnternet sayfası açıp adres satırı kısmını temizliyoruz,

  • Arama satırı bölümüne ”www.facebook.com/help/contact/295309487309948”  yazdıktan sonra Enter’a tıklıyoruz.

Facebook şikayet formu

Facebook Taklit Hesabı Sikayet Etme Resimli Anlatım, facebook taklit hesap kapatma, facebook şikayet etme kapatma, taklit bir hesabı şikayet edin, facebook şikayet formu, facebookta şikayet edildiğimi nasıl anlarım

Yaptığımız işlemler sonrasında Facebook şikayet formu ile ilgili gelen ekrandaki formu aşağıdaki şekilde doldurmanızı rica ediyoruz.

  • İlk olarak taklit edilen hesap şayet sizin ya da arkadaşınızın ise ekranda görmüş olduğunuz seçeneği seçiyoruz.
  • Bir Facebook Hesabınız var mı? Bu soruya cevabınızı siz belirliyorsunuz.
  • Bu hesap kimi taklit ediyor? Evet, Taklit edilen kişi benim.
  • Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız Bu kısma kimlikte yer alan isim soy isim bilgilerini yazıyoruz
  • İletişim e-posta adresiniz: bu alana ise Facebook yetkililerinin sizinle iletişime geçebileceği bir mail adresi giriyoruz.

Taklit bir hesabı şikayet edin

Yaptığımız işlemlerin devamında karşınıza gelecek olan ekrandaki bilgileri de aşağıdaki şekilde girişini sağlayabilirsiniz.

Taklit Profilde yazan tam ad alan bölümüne ise sizi takip eden isim soy ismini kapsamlı bir şekilde yazmanızı rica ediyorum

Taklit edilen hesabının e-posta adresini veya cep numarası: bu alana da görebiliyorsanız yazıyorsunuz göremiyorsanız arkadaşınızdan bakmasını isteyebilirsiniz.

Taklit eden kişinin Facebook’taki URL bilgisini kopyaladıktan sonra istenilen ekrana yazıyoruz.

Facebook yetkililerinin siz olduğunuza kesin emin olabilmesi için kimlik arayüzdeki bilgilerin TC numarası, Doğum tarihinizi, Seri numarasını yazdıktan sonra ”Dosya Ekle” üzerinden kimliğimizin ön yüzünü eklemesini sağlıyoruz.

Ek bilgi: Sayın Facebook yetkilileri, xxx şahıslı ve belirtilen kişi hesabımı ya da beni taklit etmektedir. Durumun tarafınızdan kontrol edilerek belirtilen hesabıma ivedil olarak geri dönüş sağlanmasını istiyorum. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Dilerseniz siz değerli okurlarımız için yazmış olduğumuz ”Facebook Sorun Bildirme Nasıl Yapılır Resimli Anlatım ile ilgili makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz