Facebook silinirse bilgilerim gider mi ? Facebook hesabını sildiğiniz de fotoğraflarım yada videolarım gider mi? Sorusunun yanıtıyla birlikte bilgilerinizi indirme işlemlerini anlatacağız.

Günlük yaşantımız da çekmiş olduğumuz fotoğraf ya da videoları telefonlar da kullanımını gerçekleştirdiğimiz sosyal medya hesaplarında paylaşmaktayız. Belli bir dönemden sonra telefon değişiyor ya da telefonun başına bir şey geliyor bu durumda fotoğraflar telefondan siliniyor. Ancak yıllar geçse de sizin hesabınızdan bu bilgiler silinmiyor. Dolayısıyla bir süre sonra Facebook sizin için artık anılarınızı biriktirdiğiniz bir alan oluyor. Sadece Facebook değil tüm sosyal medya hesapları bu görevi üstlenmektedir. Ancak çeşitli sebeplerden ötürü bazen hesaplarımızı silme noktasına geldiğimiz anlarda olmaktadır. Böyle bir durumda hesabı mecbur silmeniz gerekmekte olmasına rağmen içerisindeki bilgilerden ötürü silemiyoruz. Bu da karşı taraf ile tartışmamıza sebebiyet vermektedir. Yaşanan durumun önüne geçebilmek ve hesabınızı silmeden önce bilgilerin indirilmesini sağlayabilmeniz için yapılması gerekenleri adım adım sizlere sunumunu gerçekleştiriyor olacağız.

Facebook silinirse bilgilerim gider mi

Facebook silinirse bilgilerim silinir mi, facebook silmeden önce bilgileri indirme, facebook silinmeden bilgileri kaydetme, facebook sileceğim ama fotoğraflarım gitmesin, facebook silersem videolarım silinir mi?, facebook silinirse resimleri silinir mi? Öncelikle facebook hesabınızda var olan bilgileri kaydetmeden hesabınızın silinme işlemlerini gerçekleştirirseniz içerisinde var olan tüm bilgilerin gideceğini belirtmek isteriz. Bu durum karşısında yapılması muhtemel işlemler için de bilgilerin nereden indirilmesi gerektiğine birlikte bakacağız.

facebook bilgilerini kaydetme

Hesabı sildikten sonra içerisinde yer almakta olan tüm gönderiler, videolar ve resimlerin tamamı silinecektir. Haliyle böyle bir durum ile karşı karşıya kalmadan önce bilgilerin öncesinde kaydedilmesi gereklidir. Bunun nasıl olacağına ise birlikte göz atacağız.

Facebook silinirse bilgilerim gider mi, facebook silersem fotoğrafları silinir mi, facebook silersem videolarım silinir mi, facebook silmeden bilgileri kaydetme, facebook bilgilerini kaydetme, facebook bilgilendirme indirme

  1. Hesabın silinebilmesi veya bilgilerin kaydedilebilmesi için ilk olarak https://www.facebook.com/help/delete_account#_=_ tıklamadan önce hesabınıza giriş yapmalısınız. Sonrasında bu yazıya tıklıyoruz. Ya da linki doğrudan bir tarayıcıya yazabilirsiniz.
  2. Bu işlemleri sağladığınız da karşınıza ”Hesabı kalıcı olarak silme” adı altında bir sayfa gelecektir.
  3. Gelen bu sayfa içerisinde orta sırada yer alan ”Bilgilerini indir” seçeneğine tıklamanız halinde tüm verileriniz kaydedilecektir.
  4. Bu sayede hesap silinirken bilgileriniz kaydedilmiş olacaktır.

Yaptığımız işlem aşamaları sırasında aklınıza takılan soru işaretleri var ise bunu bizimle yorumda belirtiniz. Facebook silinirse bilgilerim gider mi sorusunun yanıtını yazı içerisinde sizlerin huzuruna sunduk.

Önceki İçerikFacebook silinirse sayfam silinir mi
Sonraki İçerikinstagram fotoğraf paylaşılamıyor yüklenmiyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz