Paylaş

Hazırladığımız yazımızda Facebook ödeme harcama sınırı belirleme işlemlerini nereden yapacağınızı yazılı ve görsel olacak şekilde anlatacağız.

Facebook ödeme harcama sınırı belirleme

Facebook hesabınızda açmış olduğunuz sayfayı reklam vererek büyültebilirsiniz. Reklamları diler kredi kartı, dilerseniz de mobil ödeme ile gerçekleştirebilirsiniz. Ancak siz Facebook reklam hesabınıza harcama sınırı belirlemek istiyor ve bu işlemlerin nereden yapıldığını bilmiyorsanız doğru yerdesiniz.

Facebook hesabınızda harcama sınırı belirlemesi yaparak kafanızı rahat hale getirebilirsiniz. Yani sizin bu sınırdan başka paranız kesilmesin istiyorsanız bunu öncesinde ayarlamanız gerekiyor. Ki zaten bir çok sayfa sahibi bu işlemleri biliyordur. Eminim siz bilmediğiniz için böyle bir araştırma içerisine girdiğinizden dolayı hangi adımları takip etmeniz gerektiğini kapsamlı ele alacağız. Sizden bu aşama da tek isteğimiz adımları doğru bir şekilde yapmanızdır. Ayarlarınızı hem görsel hem de yazılı bir şekilde anlatacağımızdan dolayı çok fazla sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum. Ödeme geçmişinizi ya da belirli ücretler hakkında bilgi almak istiyorsanız reklam faturaları alanına girmeniz gerekiyor. Buraya daha öncesinde hiç giriş yapmadıysanız üzülmeniz gerek bulunmamaktadır. Nereden giriş yapacağınızı da ayrıntılı bir şekilde konu almış bulunuyoruz. O halde hadi başlayalım.

İlk olarak Facebook uygulamanıza giriş yapın. Ardından sayfanın hemen sağ üst alanında bulunan aşağıya doğru ok işaretine dokunun. Bu işlem sonrasında gelen ekranda ‘’Ayarlar’’ kısmına tıklayın. İşlemlerinizi yaptıktan sonra diğer ayarlarınızı aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz.

Facebook harcama sınırı nasıl koyulur?

  • Ayarlar alanına girişinizi yaptıktan sonra gelen ekranın sol bölümünde bulunan ‘’Ödemeler’’ kısmına girin.
  • Buraya girdiğiniz ise gelen ekranda ‘’Reklam faturaları’’ kısmına tıklayın.
  • Daha sonrasına yeni bir sayfa açılması gerekiyor. Bu sayfanın hemen sol tarafında bulunan ‘’Ödeme ayarları’’ bölümüne giriş yapın.
facebook harcama sınırı nasıl koyulur?
  • Açılan sayfanın orta alanında ‘’Hesap harcama sınırınızı belirleyin’’ yazısına tıklayın.
  • Hesap harcama sınırı kısmına aklınızdaki tutarı yazın.
  • ‘’Sınır koy’’ demenizle birlikte artık işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.
  • Bundan sonrasında reklam verdiğiniz de koyduğunuz bu sınırın üzerinde bir paranızın gitmeyeceğini bilmelisiniz.

Facebook ödeme harcama sınırı belirleme ayarlarını anlattığımız şekilde işleme koyabilirsiniz. Konunun dışında merak ettiğiniz ya da sormak istedikleriniz olur ise bizlere bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

harcama sınırı
ödeme
Facebook ödeme harcama sınırı belirleme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here