Paylaş

Hazırladığımız yazımızda Facebook gizlilik ihlali video kaldırma isteği ile ilgili işlemlerinizi nereden yapacağınızı konu aldık.

Facebook gizlilik ihlali video kaldırma isteği

Facebook hesabınızda sürekli olarak paylaşım yapıyorsunuzdur. Bu paylaşımların içerisine videolarınızı da elbette dahil ediyorsunuzdur. Gezinti yaptığınız sırada sizin adınıza yayınlanmış bir video görmeniz durumunda bu videoyu kaldırma isteğini nasıl yapacağınızı konu aldık.

Facebook uygulamanız da sürekli olarak bir şeyler paylaşabilirsiniz. Aynı şekilde arkadaşlarınız da bu işlemi sağlayabilir. Fakat topluluk kurallarına uymanız gerekiyor. Topluluk kurallarını ihlal etmeniz durumunda şikayet sonrasında hesabınız kapamaya kadar gidebilir. Yine aynı şekilde sizin şikayetinizle birlikte farklı hesapların kapatılmasına kadar gidilebilmektedir. Facebook’ta adınıza ya da arkadaşınızın adınıza paylaşılmış bir videoyu kaldırma isteğini yetkililere göndermek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Normal koşullarda Facebook hesabınızda artık sorunlarınızı telefonunuzu sallayarak bildirebiliyorsunuz. Telefonu sallamanız halinde gelen ekranda ‘’Bir şey çalışmıyor’’ kısmına dokunmanız yeterlidir. Lakin siz farklı bir sorun yaşıyorsanız onu doğru bir form üzerinden bildirmeniz gerekiyor. Facebook gizlilik ihlali ve video kaldırma isteği ile ilgili gerçekleştireceğiniz işlemlerinizi ayrıntılı şekilde hazırladık.

Hesabınızda gizlilik haklarınızı ihlal eden birini görmeniz halinde o kişinin yayınlamış olduğu paylaşımı kaldırma talebinizi Facebook yetkililerine bildirebilirsiniz. Bu işlemi nereden ve nasıl yapacağınızı aşağıda ayrıntılarıyla birlikte bulabilirsiniz. Hazırsanız eğer yapmanız gerekenlere birlikte bakalım.

Facebook video kaldırma isteği

  • İlk olarak bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açın.
  • Bu işlemi telefonunuzdan yapıyorsanız eğer telefondan bir tarayıcıya giriş yapın.
  • Adres satırı kısmına https://www.facebook.com/help/contact/238143722982783 yazıp Enter tuşuna basın.
  • Gizlilik ihlali ve video kaldırma isteği ile ilgili bir formun açıldığını göreceksiniz.
facebook gizlilik ihlali
  • Kimin gizliliği ihlal ediyorsa onu seçenekler içerisinden işaretleyin.
  • İşaretlemenizi yaptıktan sonra aşağıdaki seçenekleri kendinize bağlı olacak şekilde doldurun.

Facebook gizlilik ihlali

  • Burada dikkat etmeniz gereken nokta ‘’İletişim e-posta adresiniz’’ yazan kısımdır.
  • E-posta adresinizi yazarken muhakkak giriş yapabildiğiniz bir adres girin.
  • Çünkü Facebook gerekli incelemeleri sağladıktan sonra size geri dönüşü verdiğiniz bu adres üzerinden yapacaktır.

Yukarıdaki adımları takip ederek yaşamış olduğunuz sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Aklınıza takılan ya da sormak istediklerinizi bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz.

Facebook gizlilik ihlali video kaldırma isteği

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here