Telefonumdan konum gönderemiyorum atılmıyor ya da konum bulamıyor ise sorunu whatsapp ve Facebook messenger uygulamasıyla çözüme kavuşturacağız.

Her geçen gün çıkan yeni uygulamalar olsa da artık telefonlarımızda yer edinmiş olan uygulamalar kalkmamaktadır. Bu uygulamalardan en önemli iki mesajlaşma uygulaması messenger ve whatsapp bizlere her daim kolaylıklar sağlamaktadır. Örneğin bulunduğunuz yeri karşı tarafa ilettiğinizde karışık gelmesi durumunda anında sizden konum istenebilir. Çünkü devir artık teknoloji devri olduğu için kullandığınız uygulamalarda ve akıllı telefonlarda var olan konum ayarı ile birlikte doğrudan adresinizde sizi bulabileceklerdir. Akıllı telefonlarda konum ibaresinin var olduğu görüntülenmektedir. Fakat bunu nasıl karşı tarafa gönderileceği merak konusudur. İşte tam bu sırada messenger ve whatsapp uygulamaları devreye girmektedir. Yani siz karşı tarafa konumun gönderilmesi için bu hesapları kullanarak işlem sağlayabilirsiniz.

Telefonumdan konum gönderemiyorum atılmıyor

Telefonum karşı tarafa konumu göndermiyor, telefonumdan nasıl konum gönderebilirim, telefonumdan konum gönderiliyor mu? Arkadaşınızın bana konum gönder dediğinde daha öncesinde hiç göndermediyseniz bunu telefonun neresinden göndereceğinize ilişkin düşünmeye başlarsınız. Halbuki kullanım sağladığınız telefonunuzdan değilde o telefon indirilen messenger ya da whatsapp hesabı üzerinden konumu gönderebiliyorsunuz. Bunun nasıl yapıldığını ve bu konumu neden gönderemediğini sizlerle paylaşacağız.

Telefonum konum göndermiyor

Karşı tarafa var olan konumun gönderilebilmesi için whatsapp ve messenger hesaplarını kullanmanız gerektiğini belirtmiştik. Yalnız daha öncesinde böyle bir işlem sağlamadıysanız eğer bu durum sizi sıkıntıya sokmasın. Biz bu yazımızda her ikisi için işlemlerin nereden sağlanacağını sizlere sunacağız.

Telefonumdan konum gönderemiyorum atılmıyor, telefonum konum göndermiyor, telefonum konum bulmuyor, telefonum konum atamıyor, telefonum konumu yanlış gösteriyor, telefonumun konumu çalışmıyor

Whatsapp hesabından konum gönderebilmek için;

  • Telefonunuzdan uygulama giriş sağlıyoruz.
  • Konum göndermek istediğimiz kişinin üzerine geliyoruz.
  • Sonrasında sağ üst alanda bulunan ”Mandal” şeklinde ikona tıklıyoruz.
  • Buraya tıkladıktan sonra seçeneklerden ”Konum” yazısına giriyoruz.
  • Sonrasında karşı tarafa konumun gönderimini gerçekleştiriyoruz.

Messenger hesabı üzerinden konum gönderebilmek için;

  • Yine uygulamaya giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Kişinin üzerine geliyoruz.
  • Alt kısımda bulunan (…) noktalı bölüme tıklıyoruz.
  • Konum’a dokunuyoruz.
  • Canlı konum paylaş ikonuna tıklamanız bu işlemler için yeterli olacaktır.

Telefonumun konum bulmuyor

Konumun bulunabilmesi için var internet veri bağlantısının olması gereklidir. Eğer bağlantı doğru değil ise sorun bundan kaynaklıdır. GPS sistemi üzerinden işlem sağladığı için buna da internet veri bağlantısı gereklidir. Kontroller sonrasında cihazınızın konumun açık olup olmadığını da kontrol edelim. Zaten uygulamalardan konum gönderirken size Konum açılsın mı diye soracaktır.

İşlemler neticesinde cihazınızı da kapatıp açalım. Son olarak da cihazın saat ve tarih ayarını kontrol edelim. Bu işlem sonrasında Telefonumdan konum gönderemiyorum atılmıyor sorunu ortadan kalkmış olacaktır.

Telefonumdan konum gönderemiyorum atılmıyor, telefonum konum göndermiyor, telefonum konum bulmuyor, telefonum konum atamıyor, telefonum konumu yanlış gösteriyor, telefonumun konumu çalışmıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz