Facebook messenger bildirimlerini kapatamıyorum sürekli gelen bildirimler canınızı sıkıyorsa artık bundan kurtulma zamanı geldi. Messenger uygulaması üzerinde gelen bildirimleri kapatma ve sessize almak istiyorsanız makalemizi incelemeniz yeterlidir.

Bilindiği üzere Facebook geçtiğimiz yıl içerisinde artık kendi içerisindeki mesajlaşmayı Messenger uygulamasına bırakmıştır. Kendini her geçen gün getirdiği güncellemelerle birlikte yenileyen Facebook hesabında mesajlaşma işlemleri artık messenger üzerinden sağlanmaktadır. Bir çok kullanıcı bunun bu şekilde olmasından memnun olsa da bazı kullanıcılar hala daha alışamamış durumdadır. Özellikle Facebook hesabında birinin size göndermiş olduğu mesaj sonrasında gelen bildirimlerdeki sesler ya da titreşim canınızı sıkıyorsa bu durumda yapılacak işlemleri kaleme alacağız. Yazımızı inceledikten sonra messenger uygulamasından gelen bildirimlerden artık rahatsızlık duymayacaksınız. Şimdi ayarlarımızı nereden ve nasıl yapılacağına göz atalım.

Facebook messenger bildirimlerini kapatamıyorum

Facebook messenger bildirimlerini kapatamıyorum, messenger bildirimlerini kapatma, messenger bildirimleri engelleme, messenger bildirimleri sessize alma, facebook messenger bildirimleri kapatma, messenger bildirim ayarları için nereye girmeniz gerektiğini, hangi adımlar sonrasında sorunun çözüme kavuşacağını kapsamlıca konu alacağız.

Messenger bildirimlerini kapatma

Messenger uygulamasından gelen mesaj bildirim seslerinden ve titreşiminden sıkıldıysanız buna artık can sıkmaya gerek bulunmamaktadır. Yapılacak ayarlar sonrasında çözüm kolaylıkla sağlanacaktır.

  • İlk olarak messenger uygulamasının içerisine giriş gerçekleştirdikten sonra,
  • Sağ üst alanda bulunan ”Ayarlar” alanına giriş işlemi sağlıyoruz.
  • Beraberinde karşınıza gelen seçenekler içerisinde ”Bildirimler ve sesler” yer alacaktır.
  • Buraya tıkladıktan sonra üst alanda bulunan işaretli alanı sola doğru çektiğiniz de bildirimler kapalı konuma gelecektir.
  • Bildirimleri buradan kapatabiliyorsunuz. Fakat burada belli bir zaman dilimi yer almamaktadır. Tekrar açmak istediğiniz de aynı işlemleri sağlamanız gerekiyor.

Facebook messenger bildirimlerini kapatamıyorum, messenger bildirimlerini kapatma, messenger bildirimleri engelleme, messenger bildirimleri sessize alma, facebook messenger bildirimleri kapatma, messenger bildirim ayarları

Facebook messenger bildirimlerini kapatamıyorum, messenger bildirimlerini kapatma, messenger bildirimleri engelleme, messenger bildirimleri sessize alma, facebook messenger bildirimleri kapatma, messenger bildirim ayarları

Messenger bildirimleri sessize alma

Facebook uygulamasında yukarıda belirtilen işlem ayarları sonrasında bildirimler sessize alınacaktır. Fakat yapmış olduğumuz işle ayarı sonrasında bir de gelen baloncuklardan rahatsızsanız onunda çözümünü kaleme alacağız.

  • Yine aynı şekilde Messenger uygulamasının içerisine giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Messenger giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst tarafında bulunan üçüncü sıraya girip Sohbet balonları alanına tıklıyoruz.
  • Mavi renkte aç olan ikonu sola doğru itelemeniz halinde baloncuklar da kapalı konuma gelecektir.
  • Bundan sonraki süreç içerisinde gelen baloncukların da kaldırımını gerçekleştirmiş olacaksınız.

Facebook messenger bildirimlerini kapatamıyorum yaptığınız ayarlar neticesinde sorun çözümlenmiş olacaktır. Aklınıza takılan soru işaretlerini bizlerle paylaşabilirsiniz.

Önceki İçerikFacebook sayfamın yöneticiliğinden çıkaramıyorum
Sonraki İçerikinstagram hikayede soru sorma derecelendirme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz