Facebook konumu kapatamıyorum olmuyor. Facebook hesabında konum ayarlarına ulaşabilmeniz için incelemeleri sağladık. Yazımıza göz atmanız yeterlidir.

Dünyanın en çok giriş sağladığı sosyal medya platformu olan Facebook hesabında konum ile ilgili tüm ayarları sizlerle paylaşacağız. Facebook hesabında konumun açılabilmesi için ilk olarak telefonumuzdan konum servislerinin açılması gerekiyor. Sağlanan bu işlem ayarları sonrasında Facebook uygulaması içerisinden konum bilgilerini aktif hale getirmesini sağlayabilirsiniz. Hem android telefonlar için hem de iphone telefonları için konum işlemlerini aktif hale getirmeliyiz. Böylelikle siz de artık gönderiler de hem konum ayarlarını açma kapama işlemlerine erişim gerçekleştirmesi sağlayabilirsiniz.

Facebook konumu kapatamıyorum olmuyor

Facebook konum servisini kapatma, facebook konum ayarları, facebook konum nasıl kapatılır, facebook konum kapatamıyorum, facebook konumu nereden kapatılır, facebook konum nerede? Facebook hesabında konum işlem ayarları ile ilgili değişikliklerin nereden sağlandığını merak eden kullanıcılar için ilgili yazımızı hazırlama ihtiyacı duyduk. Birlikte gerçekleştireceğimiz işlem adımları sonrasında artık sizlerde facebook hesabınızdan konum bilgilerini kapatarak aktif hale getirebilirsiniz.

Facebook konumu kapanmıyor

İlk adım da da belirttiğimiz üzere facebook hesabında konumu açma ve kapama işlemleri için telefon üzerinden işlem gerçekleştirmeniz gereklidir.

Bu işlemlerin sağlanabilmesi için ilk olarak android cihazınızdan;

Ayarlar > Uygulamalar > > Uygulama İzinleri > Konum ‘a dokunun. Uygulama listesinde Facebook’u bulduktan sonra yanındaki simge ikonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

iPhone cihazlar için konum bilgilerinin kapatılabilmesi için;

Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri‘ne dokunmanız durumunda, alttaki uygulama bölümünde  Facebook’a dokunun ve Uygulamayı Kullanırken’i seçiyoruz. Facebook için Konum Geçmişi’ni daha önce açtıysanız, Her Zaman’ı seçebiliriz. Ardından uygulamayı yeniden başlatmanız yeterli olacaktır.

Sağlanan işlemler sonrasında bilgisayarınızdan giriyorsanız ”Ayarlar>Gizlilik>Konum” bu alanda ”konum geçmişin kapalı” olarak görebilirsiniz. Ayarlar kapsamında problem ortadan kalkmış olacaktır. Açık ve kapalı hale getirilme yöntem adımlarını sizlere anlatımını gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Bu aşamada aklınıza takılan sorular var ise bunları yorum kısmından bizlerle paylaşmanız durumunda sizlere sorunlarla ilgili geri dönüşler gerçekleştirilecektir. İlgili yapılandırma neticesinde problem ortadan kalkmış olacaktır. Umarım hazırlanan yazımız ile ilgili işlemler sizin için faydalı olmuştur. İyi gezintiler dilerim

Facebook konumu kapatamıyorum olmuyor, facebook konum kapatma, konum kapanmıyor, facebook konumu kapanmıyor, facebook konum açma, facebook konum ayarları Facebook konumu kapatamıyorum olmuyor, facebook konum kapatma, konum kapanmıyor, facebook konumu kapanmıyor, facebook konum açma, facebook konum ayarları Facebook konumu kapatamıyorum olmuyor, facebook konum kapatma, konum kapanmıyor, facebook konumu kapanmıyor, facebook konum açma, facebook konum ayarları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz