Facebook gönderiye konum ekleyemiyorum. Facebook hesabında yerinizi paylaşabilmeniz için hangi adımları takip etmeniz gerektiğini detaylıca anlatacağız.

Bilindiği üzere facebook artık sosyal medyanın en çok kitlesine hitap eden sosyal medya ağlarından birisidir. Gencinden yaşlısına varana kadar her kesim tarafından kullanılmaktadır. Akıllı telefon alırken ilk indirilen uygulamalardan birisidir. Ortamda otururken bir çok arkadaşınızın telefonları ellerinden düşmemektedir. Hatta öyle durum o kadar vahim bir hal almıştır ki. Evimiz de otururken anne ya da babamızla muhabbet edemez hale gelmiş durumdayız. Çünkü onlarında ellerinden telefon hiç düşmüyor. Sorsanız ne yapıyorsun baba diye? Yüzde %90 facebook’ta gezinti yapıyorum yanıtı alırsınız. Güncel haberleri ve günlük olayları bu alandan takip eder olduk. Durum böyle olunca da bizler de artık facebook hesaplarında istenilen tüm bilgileri sizler için kaleme almaktayız. Son dönemlerde sıklıkla meydana gelen olaylardan birisi de facebook hesabında yer bildirimi sağlanmamasıdır. Yapılan gönderilere nerede olduğunu belirtmeniz sizin arkadaşlarınız tarafından bilinmekte ve o an seyahat halindeyseniz sizleri hiç rahatsız etmemektedirler. Biz de şimdi sizlere facebook uygulamasında yapılan paylaşımlarınıza nasıl yer bildirimi sağlayacağınızı kapsamlıca anlatacağız.

Facebook gönderiye konum ekleyemiyorum

Facebook yerimi bildirmek istiyorum, facebook yer bildirimi yapamıyorum, facebook yer paylaşamıyorum, facebook yer paylaşma nasıl yapılır?, facebook konum eklemek istiyorum, facebook gönderiye konum ekleme nereden sağlanır?. Facebook’ta gönderiyi yazdıktan sonra yapılan bu gönderi için bir konum ya da yer bildirisi yapmak istiyorsanız bu durumda doğru yerde olduğunuzu söylemek mümkündür.

Facebook yer bildirme

Facebook hesabınızda paylaşım sağlayacağınız bir gönderiye konumun eklenebilmesi için ilk olarak hesabımıza giriş işlemi gerçekleştiriyoruz. Hesaba erişim sağladıktan sonra gönderiye yazınızı yazalım. Yazı işlemleri tamamlandıktan sonra (…) noktalı bir bölüm olacaktır. Buraya tıkladığımız alt pencereler açılacaktır. Burada ünlem işaretine benzer şekilde ”Yer bildir” yazısı göreceksiniz. Yer bildir demeniz halinde karşınıza konum gelecektir. Gelen konumu gönderiye eklemeyi tamamlayabilirsiniz.

Facebook gönderiye konum ekleyemiyorum, yer paylaşma, yer bildirme, facebook konum paylaşma, facebook yer bildirme, facebook yer paylaşma

Haricinde mevcut gönderiniz için bir konum eklemek isterseniz de gönderiye gelerek (…) bölüme tıklayıp yine ”yer bildir” ikonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Böylelikle Facebook gönderiye konum ekleyemiyorum ile ilgili sorununuz tamamen ortadan kalkmış olacaktır. İyi gezintiler dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz