Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Facebook grup adını değiştirme ve değiştiremiyorum diyenlere özel işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

Dünyanın en gözde sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook uygulamasında açılan sayfa ve grupların sayısı da sürekli artmaktadır. Nedeni ise grup ya da sayfa kurulumu yapabilmeniz için sizden istenilen sadece ayarları düzgün bir şekilde sağlamaktır. Facebook grup adını değiştirme ve değiştiremiyorum şeklinde araştırma sağlıyorsanız eğer muhtemelen bir grup yöneticisinizdir.

  • Kurmuş olduğunuz grubun adını ilerleyen dönemlerde değiştirmek istemeniz en tabi hakkınızdır.
  • Lakin daha öncesinde böyle bir işlem yapmadıysanız bu ayarı sağlayamayacağınızın bilgisini de vermekte fayda var.
  • Aynı zamanda başka bir grubun ismini değiştirebilmeniz için o grubun yöneticilerinden birisi olmanız gereklidir.
  • Konuyu daha fazla uzatmadan grup isminin değişimi için size lazım olan bilgileri tek tek ele alacağız.

Facebook grup adını değiştirme ve değiştiremiyorum

Facebook grup adını değiştirme

Facebook grup adını değiştirme ayarlarınızı devreye alabilmeniz için öncelikle hesabınıza giriş sağlayın. Hesaba giriş yapmanızla birlikte haber kaynağına gelmeniz gereklidir. Haber kaynağının hemen sol menüsünde ‘’Gruplar’’ adı altında bir seçenek göreceksiniz. Gruplar seçeneğine dokunun.

Ardından gelen ekranda gruplar yazınızın hemen yanında ayar sekmesi göreceksiniz. Onun üzerine dokunmanız gerekiyor. Beraberinde ‘’Ad ve açıklama’’ bulunan kalem işaretine dokunun. Devamında gelen sayfaya bir isim girerek kaydet butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Grup adınızı bu sayede değiştirebilirsiniz. Grup isminin değişimi sonrasında bütün üyelerinize bunun bildiriminin gideceğini bilmeniz gerekiyor. Aynı zamanda grup ismini düzgün girmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü tekrar değiştirmek istediğiniz de bu işlem için 28 gün geçmesi gereklidir. 28 Gün öncesinde işlem sağlanamayacağını bilmenizde fayda bulunmaktadır. Değiştirme işlemine onay vermenize rağmen değişiklik devreye girmiyorsa eğer bu konuda da sizi bilgilendireceğiz.

Facebook grup adını değiştiremiyorum

Facebook grup adını değiştirme ve değiştiremiyorum

Facebook grup adını değiştiremiyorum diyenler için belirtilen ayarlarınızı işleme koymanıza rağmen değişim olmuyor ise 28 gün içerisinde ismi ikinci kez değiştirmek istemenizle alakalıdır. Ancak bu işlemi ilk kez yapıyorsanız eğer internet bağlantınızda meydana gelen hatadan dolayı olabilir. Bağlantılarınızı gözden geçirerek deneme sağlayabilirsiniz.

Lakin bağlantılarınızla alakalı da bir problem yaşamıyorsanız eğer bu durumda Facebook uygulamasından çıkış yapıp tekrar girerek ya da uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyerek işlem yapabilirsiniz. Facebook ile ilgili farklı bir problem yaşarsanız bize bunu yorum alanından dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz