Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda BiP grup resmi ayarlamıyor ve değiştiremiyorum diyenlere özel işlem aşamalarının neler olduğuna değineceğiz.

Whatsapp’ın son dönemde vermiş olduğu sözleşme yenilemesiyle birlikte çoğu kullanıcı kendilerine kullanabileceği farklı uygulamalar aramaya başladılar. Ve bu konuda Bip ile Telegram uygulamasına bir anda yoğun ilgi oluştu diyebiliriz. Kullanıcı sayısı artan uygulamalarda hatalar da baş göstermeye başlamış durumdadır. BiP grup resmi ayarlamıyor ve değiştiremiyorum diyorsanız surat asıp moral bozmanıza gerek bulunmamaktadır. Çözüme yönelik aşamaları tek tek ele alacağız.

Turkcell firmasının geliştirdiği BiP messenger uygulaması Whatsapp’a benzerliği ile bilinmektedir. Sesli aramalar, Görüntülü aramaların, dosyaların, resimlerin gönderildiği uygulamada gruplarında oluşturulması mümkündür. Gruplar oluşturarak arkadaşlarınıza iletişime geçebilirsiniz. Gruba isim verebilir ya da grup resmini dilediğiniz gibi ayarlamasını sağlayabilirsiniz.

BiP grup resmi ayarlamıyor ve değiştiremiyorum

BiP grup resmi ayarlamıyor ve değiştiremiyorum

BiP grup resmi ayarlamıyor ve resmi boyutlandırırken bir hata oluştu. Daha sonra tekrar deneyin. Diye muhtemelen bir hata alıyor olabilirsiniz. Almış olduğunuz bu hatanın nedeni ve çözümüne ilişkin sizi bilgilendireceğiz.

Bip uygulamasında oluşturmuş olduğunuz grubun resmini değiştirmeye çalıştığınızda böyle bir hata alıyorsanız farklı bir resimle işlem yapmayı deneyin. Çünkü denediğiniz resmin boyutlandırmasında meydana gelen sorundan ötürü hata ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Dolayısıyla bu kontrolü muhakkak yapmanız gereklidir.

Resmin farklı bir resimle değiştirilmesine rağmen grup resmi ayarlamıyor problemi devam ediyorsa muhtemelen bağlantılarınız ya da uygulama gelen güncelleme ile alakalı problem yaşıyor olabilirsiniz. Yaşanan aksaklığın önüne geçilebilmesi için internet bağlantılarınızı gözden geçirmelisiniz. Wifiden bağlıysanız mobile bağlanarak, mobilden bağlıysanız da wifiye bağlanarak tekrar grup resminin değişikliğini yapmanız gereklidir.

BiP grup resmi değiştiremiyorum

BiP grup resmi değiştiremiyorum sorunu internet bağlantısıyla alakalı değil ise uygulamanızın güncellenebilmesi için kaldırıp yeniden yükleme yapmanız gerekmektedir. Silip yükleme yaptığınız da telefonunuzu bir kere yeniden başlatmanız iyi olacaktır.

Bu ayarları yapıyor olmanıza karşında sorun devam ediyor ise geri kalan işlem ise sunucu tabanlı bir hata olabileceğidir. Sorunun sunucu kaynaklı olup olmadığını farklı arkadaşlarınızdan öğrenebilirsiniz. Sunucu ile ilgili sorun yok ise bize ulaşın alanından BiP yetkililerine sorunu bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz