Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Telegram mikrofona erişmek istiyor ve mikrofon çalışmıyor diyenler için nelerin yapılması gerektiğini konu aldık.

Teknoloji geliştikçe teknolojiye ayak uyduran uygulamaların da fazlalaştığını söyleyebiliriz. Sosyal medya ve mesajlaşma programlarında da sürekli bir artışın olduğunu söylemek mümkündür. Telegram mikrofona erişmek istiyor ve mikrofon çalışmıyor sorunu için izlenmesi gereken yolların neler olduğuna birlikte göz gezdireceğiz.

  • Son zamanların en gözde uygulamalarından birisi haline gelen Telegram uygulamasında çoğu kullanıcı bu hatayla karşılaştığını dile getirmektedir.
  • Aslından alınan hatanın nedeni oldukça basittir.
  • Uygulamayı ilk yüklediğimiz esnada sizden istenilen bilgilere izin vermediğiniz için ilerleyen dönemlerde bu uyarılarda karşınıza gelmektedir.
  • Sorunun giderilebilmesi için izlenecek çözüm yollarının neler olduğuna beraber göz gezdireceğiz.

Telegram mikrofona erişmek istiyor ve mikrofon çalışmıyor

Telegram mikrofona erişmek istiyor ve mikrofon çalışmıyor

Telegram mikrofona erişmek istiyor uyarısını alacağınız alan sesli arama sağladığınızda, görüntülü bir arama yaptığınızda ya da karşı tarafa sesli mesaj göndermek istediğiniz de bu hatayı alabilirsiniz. Uygulamayı telefonunuza yüklediğiniz esnada mikrofon erişiminize izin vermemenizden ötürü bu hatayı alıyor olduğunuzu bilmenizi isteriz.

Mikrofona erişmek için ise gelen uyarıya ‘’Tamam’’ demeniz durumunda artık mikrona izin vermiş olacağınızdan dolayı sesli mesaj gönderimi, arama ya da görüntülü arama sağlayabilirsiniz. Fakat tamam diyor olmanıza karşın problem devam ederse bu durumda telefonunuzun ayarlar bölümüne girerek Telegram uygulamasının üzerine gelip oradan bildirim ayarlarını ve izin verilen bağlantıları gözden geçirerek mikrofonunuzu aktif duruma getirebilirsiniz.

Tüm bu ayarların yapılıyor olmasına rağmen hala daha mikrofon uygulamada çalışmıyorsa telefonunuzun mikrofonu ile ilgili problem olabilir. Farklı uygulamalarda denediğinizde çalışıyor ise uygulamanızda bir problem meydana gelmiş olabilir. Sorununuzun giderilebilmesi için bağlantılarınızı gözden geçirerek deneme sağlamanızı istiyoruz. İnternetinizle ilgili problem yok ise aşağıdaki adımları kontrol edebilirsiniz.

Telegram mikrofon çalışmıyor

Telegram mikrofon çalışmıyor sorununa müdahale edebilmeniz için arka planda çalışan uygulamaları kapatıp deneme sağlayabilirsiniz. En son ihtimal ise uygulamanızı telefonunuzdan kaldırıp yeniden yükleme yaparak işlem yapmanızda fayda var. Sağlanacak ayarlar sonucunda sorununuzun giderilmiş olması gerekiyor.

Telegram ile ilgili mikrofona erişim sorunu devam ederse cihazınızda ki saat ve tarih ayarlarını düzenleyip o şekilde deneme yapabilirsiniz. Uygulama içerisinde karşılaştığınız diğer sorunları bize yorum alanından dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikFacebook grup adını değiştirme ve değiştiremiyorum
Sonraki İçerikMirrors Edge Sistem Gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here