Facebook etiketlenen resimler görünmesin. Hesabınızda etiketlendiğim fotoğraflar kimseye gözükmesin gizlensin istiyorsanız gerekenleri anlatacağız.

Facebook hesabınıza arkadaşınızla çektiğiniz bir resmi ekliyorsanız eğer hemen o arkadaşınızı etiketleme yapıyorsunuzdur. Nitekim aynı işlemi arkadaşınızda yapıyordur. Eğer siz etiketlendiğim resimler kimseye gözükmesin gizlensin istiyorsanız neler yapmanız gerektiğine değindik.

Sosyal medya hesaplarınıza biriyle çektiğiniz resmi yüklediğiniz sırada hemen o arkadaşınızı etiketleme yapabilirsiniz Zaman tünelinin içerisinde hiçbir ayar yapmadıysanız eğer etiketlenen resmi siz ve tüm arkadaşlarınız görecektir.

Zaman tüneli ayarlarda ki bu seçenek ‘’Herkes’’ olarak işaretli ise eğer sadece arkadaşlarınız değil sizinle arkadaş olmayan kişilerde bu resimleri görecektir. Etiketlenen resimler görünmesin istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Facebook etiketlenen resimler görünmesin

Birlikte gerçekleştireceğimiz ayarlar sonrasında artık arkadaşlarınız sizi etiketlemiş olsalar bile bu fotoğrafları kimse görmeyecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Normal şartlarda bu sistemde fotoğraflarınız daha fazla kişiye eriştiğinden dolayı daha çok beğeni ve yorum alabilirsiniz.

Facebook etiketlendiğim fotoğraflar gizlensin

Lakin siz etiketlenmiş olduğunuz resimlerden etiketinizi kaldırmaktansa gizlemeyi tercih ediyorsanız nelerin gerekli olduğuna bakacağız. Yapacağınız ayarlar için aşağıdaki işlemleri devreye koymalısınız.

facebook etiketlendiğim fotoğraflar gizlensin
 • İlk olarak Facebook uygulamanıza giriş yapın.
 • Açılan ekranın hemen sağ üst alanında bulunan aşağıya doğru ok işaretine dokunun.
 • Seçenekler içerisinden ‘’Ayarlar’’ bölümüne tıklayın.
 • Gelecek olan sayfanın hemen sağındaki ‘’Zaman tüneli ve etiketleme’’ seçeneğine tıklayın.
 • Orta kısımda etiketleme seçeneğini göreceksiniz. ‘’Etiketlenmiş olduğun gönderileri zaman tünelinde kimler görebilir?’’ yazısının hemen sağındaki düzenle kısmına dokunun.
 • Burada etiketlenen resimlerinizi ya da gönderileri kimlerin görmesini istiyorsanız o şekilde ayarları sağlayabilirsiniz.
 • İsterseniz sadece kendiniz olacak şekilde de ayarlayabiliyorsunuz.
 • Bu ayarları sağladıktan sonra işlemlerin devreye girip girmediğini test etmek istiyorsanız farklı bir Facebook hesabına ihtiyacınız olacaktır.
 • Farklı bir hesaptan baktığınız da sorun giderilmemiş görünüyorsa bu durumda bağlantılarınızı gözden geçirin.
 • Uygulamaya farklı bir tarayıcıdan ya da telefondan giriş yapın.
 • Aynı ayarları tekrar işleme koymanız durumunda sorununuzun giderilmiş olması gerekiyor.
 • Sürekli değişiklik yaparsanız bu durumda kısıtlama alabilirsiniz. Oldukça dikkatli olmalısınız.

Facebook etiketlenen resimler görünmesin sorunuyla ilgili yapmanız gerekenleri yukarıdaki şekilde işleme koyabilirsiniz. Ayarlar sonunda problemiz çözüme kavuşacaktır. Facebook ile ilgili farklı takıldığınız konuları bizlere yorumdan ulaştırabilirsiniz.

facebook etiketlendiğim resimler gözükmesin
Facebook etiketlenen resimler görünmesin
Önceki İçerikMicrosoft edge dili ve içeriği değiştirme
Sonraki İçerikInstagram durumu gönderi olarak paylaş
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here