Paylaş

Microsoft edge dili ve içeriği değiştirme. Tarayıcınız farklı dilde açılmasın değişik içerikler gelmesin istiyorsanız yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Bilgisayarınızda, telefonunuzda ya da tablette kullanım yaptığınız tarayıcılarda çeşitli hatalarla karşılaşabiliyorsunuz. Bu hataların en başında ise içeriklerin farklı gelmesi ya da dilin farklı olmasıdır. Microsoft edge tarayıcınız farklı dile açılmasın ya da içerikler değişik göstermesin istiyorsanız nelerin gerekli olduğunu konu aldık.

Tarayıcı kullanımı kişiden kişiye göre değişmektedir. Arkadaşınızın biri Google Chrome kullanırken, bir diğer arkadaşınız ise Mozilla kullanımı tercihinde bulunabilir. Siz ise iki arkadaşınızın dışında Microsoft edge tarayıcınızı kullanabilirsiniz. Bu tamamen kişiye göre değişkenlik göstermektedir.

Microsoft edge tarayıcınızı açtığınızda farklı dile gözüküyorsa bu durumda sizin canınızı sıkabilir. Böyle durumlarda tavsiyem panik içerisine girmemektir. Anlık yaşayacağınız panik bilgisayarınızı kırmaya kadar gidebiliyor. Bunu yapmadığınız sürece sorunu kısa süre içerisinde çözüme ulaştırabilirsiniz.

Microsoft edge dili ve içeriği değiştirme

İçeriklerin değişik göstermesi ve dilin farklı açılmasının önüne yapacağınız birkaç ayarlarla birlikte düzeltebilirsiniz. Eminim şuan nasıl düzelteceğim artık kısa keste çözüme bakalım diyorsunuzdur. Tamam o halde hazırsanız eğer başlayalım.

Edge farklı dilde açılmasın

Tarayıcınızın dil ve içeriğini değiştirebilmeniz için ilk olarak bilgisayarınızdan Microsoft edge tarayıcınızın içerisine giriş yapın. Daha sonrasında ise aşağıdaki adımları sırasıyla takip ediniz.

edge farklı dilde açılmasın
  • Uygulamanızın içerisine giriş yaptıktan sonra sol üst köşede bulunan ayar simgesine tıklayın.
  • Burada hangi dilde iseniz eğer o dilde ‘’Dil ve değiştirme’’ yazısını göreceksiniz.
  • Onun hemen altındaki dil seçeneğine dokunun.
  • Gelen seçenekler içerisinde hangi dil ile değiştirmek istiyorsanız o dili seçiniz.
  • Yaptığınız işlemler sonrasında uygulamanızın hem dilini hem de içerikleri değiştirmiş olacaksınız.
  • Bu sayede artık tarayıcınızın hem farklı dile açılmasını hem de değişik içerikler gelmesinin önüne geçmiş olacaksınız.
  • İşlemlerinizi bitirdikten sonra hala daha problemin devam ettiğini görüyorsanız bu durumda tarayıcıyı kapatıp yeniden deneme yapın.
  • Yine olmazsa bilgisayarınızı kapatıp açarak işlemlerinizi tekrar deneyin.

Hazırladığımız yazımızla birlikte Microsoft edge dili ve içeriği değiştirme işlemlerini bitirmiş olacaksınız. Sizde artık bu bilgilere sahipsiniz. Sormak ya da üzerine dahil etmek istediğiniz farklı konular varsa bunu bize yorumdan bildirebilirsiniz.

edge değişik içerikler gelmesin
Microsoft edge dili ve içeriği değiştirme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here