Paylaş

Instagram durumu gönderi olarak paylaş. Hesabınızda bu özellik gözükmüyor çıkmıyor ise neler yapmanız gerektiğini yazımızda anlatacağız.

Instagram hesabınızda gezinti yaptığınız sırada bir çok sorunlar karşılaşabiliyorsunuz. Bunların en başında ise gelen yeni özelliklerin sizin hesabınızda dahil edilmemesidir. Instagram hesabınızda hikayeyi gönderi olarak paylaş özelliği gözükmüyor ya da çıkmıyor ise yapmanız gerekenleri konu aldık.

Eminim siz de herkes gibi hikaye alanını oldukça fazla kullanıyorsunuz. Aslında hikaye alanı geldi geleli çoğu kullanıcı normal paylaşım yerine hikaye paylaşımı yapmaktadır. Instagram bu alanı fazla kullandığınızı gördükten sonra her güncellemesiyle birlikte yeni bir özelliği hesabınıza dahil etmiştir.

Hesabınıza dahil edilen son yeniliklerden biriside hikayenizi artık gönderi olarak paylaşabiliyorsunuz. Evet yanlış duymadınız. Üstelik ekran resminizi almanıza gerek kalmadan ya da indirmenize gerek kalmadan bu işlemi sağlayabiliyorsunuz.

Instagram durumu gönderi olarak paylaş

Neler yapmanız gerektiğini ise birlikte inceleyeceğiz. Sağlayacağımız ayarlarla birlikte sizde artık hikayenizi gönderi olarak paylaşabilirsiniz. Hazırsanız eğer başlayalım.

 İlk olarak uygulamanıza giriş yapın. Daha sonrasında ise hikayenizi paylaşın. Hikaye paylaşımınız yayınlandıktan sonra hikayeyi paylaştığınız resmin üzerine dokunun. Gelen ekranın hemen sağ alt kısmında (…) noktalı kısma tıklayın. Karşınıza gelecek olan seçenekler içerisinde ‘’Gönderi olarak paylaş’’ yazısına dokunun.

instagram gönderi olarak paylaş gözükmüyor

Açılacak olan ekranın üst tarafında ‘’İleri’’ butonunu göreceksiniz. Hikayeniz üzerinde düzenlemeleri yapıp ileri diyerek işlemlerinizi bitirebilirsiniz. Yaptığınız ayar sonrasında hikayenizi gönderi olarak paylaşmış olacaksınız. Ancak gönderi olarak paylaş seçeneği sizin hesabınızda görünmüyorsa nedenlerini ve çözümünü aşağıda bulabilirsiniz.

instagram gönderi olarak paylaş gözükmüyor
  • Uygulamanıza giriş bilgilerinizi biliyorsanız eğer telefondan kaldırıp yeniden yükleyin.
  • Olmaz ise farklı bir telefondan hesabınıza giriş yapın. Aynı sorun var mı yok mu? Kontrol edin.
  • Sorun varsa başka bir özelliği fazla kullanmanızdan dolayı kısıtlama almış olabilirsiniz.
  • Kısıtlama kalkana kadar herhangi bir işlem yapmayın.
  • Özelliğin hesabınıza hızlı şekilde dahil edilebilmesi için sorun bildirisi de sağlayabilirsiniz. Sorun bildirisi için sırasıyla;
  • Uygulamanıza giriş yapın.
  • Profilinize gelip üst tarafta bulunan üst üste çizgili bölüme tıklayın. Oradan da ‘’Ayarlar’’ alanına dokunun.
  • ‘’Yardım’’ bölümüne girin. Son olarak ise ‘’Sorun bildir’’ butonuna dokunun.
  • Gelen ekranda sorununuzu kapsamlı şekilde iletebilirsiniz.

Instagram hikayeyi gönderi olarak paylaş ile ilgili yapmanız gerekenleri yukarıdaki şekilde sağlayabilirsiniz. Siz de artık bu bilgilere sahipsiniz.

Instagram durumu gönderi olarak paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here