Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda EBA mobil internetimi harcıyor ve bitiriyor diyenler için izlenecek çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Dünyayı etkisi altına alan Korona virüsünün etkileri henüz daha geçmemiş durumdadır. Virüsün aşısı bulunmadığından ötürü ülkemizde çeşitli kısıtlamalar uygulanmaktadır. Yıl başında 4 gün sokağa çıkma yasağı uygulanmasının yanı sıra eğitimler de uzaktan verilmeye devam edilmektedir. Bir çok kullanıcı EBA mobil internetimi harcıyor ve bitiriyor dediğinden ötürü ilgili kontrol aşamalarını işleme almış bulunmaktayız.

  • EBA ve ZOOM uygulamaları uzaktan eğitim uygulaması olmasından dolayı eğitimler görüntülü bir şekilde verilmektedir.
  • Haliyle görüntülü arama sağlanmasından dolayı da çok fazla bir GB istemektedir.
  • Yani sizin böyle durumlarda imkanınız varsa EBA uygulamasına Wi-fiden bağlantı kurmanız gereklidir.
  • Mobil veriyi kullanmanızla beraber internetiniz hemen biter ve ilerleyen zamanlarda derslere girişinizi sağlayamazsınız.

EBA mobil internetimi harcıyor ve bitiriyor

EBA mobil internetimi harcıyor

EBA mobil internetimi harcıyor diyenler için alacakları önlemleri adım adım paylaşırken bundan sonraki aşamalarda ise nelerin gerekli olduğuna kaleme almış bulunuyoruz. Normal şartlarda EBA uygulamasına sizinle beraber katılacak olan kişiler öğretmen ve sınıf arkadaşlarınızdır. Wi-fi alanında değilseniz eğer bunu bir sınıf arkadaşınıza ya da öğretmeninize bildirmeniz gerekiyor.

Ancak sizin hiçbir şekilde wifiye bağlanma imkanınız bulunmuyor ise bu durumda mobil veriniz için GB yükseltmesi sağlamanız lazım. GB istenilen seviyeye getirmenizle beraber sorununuzu gidermiş olacaksınız. EBA mobil internetin harcadığını söyleyenlere özel tavsiyemiz bu şekilde ilerlemektedir.

Normalde bazı kullanıcılar ise hem EBA uygulamasına giriş sağlamakta hem de arka planda farklı uygulamalara erişim gerçekleştirmektedir. Arka planda kullandığınız uygulamalar açık ise bu uygulamalarınızı kapatmanızı tavsiye ediyoruz. Mobil veriden başka bir çareniz yok ise eğer uygulama girişinizi yaptıktan sonra tekrar çıktığınızda farklı hiçbir uygulamaya gün içerisinde girmemeye dikkat etmeniz lazım.

EBA mobil internetimi bitiriyor

EBA mobil internetimi harcıyor ve bitiriyor

EBA mobil internetimi bitiriyor sorununu yaşamanız gayet normal bir durumdur. Çünkü wifiden değil de mobilden giren kullanıcıların tamamı bu sorunu haliyle yaşayabilmektedir. Bizim bu konudaki tavsiyemiz wifi üzerinden bağlantı kurulmasıdır.

Bağlantınızı wifiden kurmadığınız sürece belli bir aşama sonucunda EBA uygulamasında donma ve kasmaların olduğunu da görebilirsiniz. EBA hakkında merak ettiğiniz farklı konular var ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz