Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Android yazı tipi ayarlama ve değiştirme adımlarınıza ilişkin tüm aşamaları sizinle paylaşacağız.

Telefonlarımızı ilk aldığımız sırada yazı boyutları hepsinde normal ayarlı bir şekilde gelmektedir. İlerleyen dönemlerde siz bu boyutları değiştirmeye karar verirseniz kendiniz ayarlamaları sağlayabilirsiniz. Lakin yazı boyutunun nereden yapıldığını bilmiyorsanız eğer biz size gerekli olan bilgileri ileteceğiz. Android yazı tipi ayarlama ve değiştirme adımları için hangi aşamaları gözden geçirmeniz gerektiğine bakacağız.

  • Görme anlamında sorun yaşayan kullanıcılar olmasından ötürü yazı boyutunu kendi isteğinize bağlı olarak küçültüp ve yeniden büyütmesini sağlayabilirsiniz.
  • Sizin daha iyi görebilmenizin için yazı puntosu ayarlarını kendiniz kendi isteğinize göre ayarlamasını sağlayabilirsiniz.
  • Ayarları telefonunuzdan daha öncesinde hiç gerçekleştirmediyseniz eğer nereden sağlanacağı konusunda sizi bilgilendirerek sorununuzu gidereceğiz.

Android yazı tipi ayarlama ve değiştirme

Android yazı tipi ayarlama

Android yazı tipi ayarlama konusundaki işlemlerinizin devreye alınabilmesi için öncelikle telefonunuzun ‘’Menü’’ bölümüne girişinizi gerçekleştirin. Oradan da ‘’Ekran’’ butonuna dokunun. Ekran ayarlarının olduğu sayfaya geldiğinizde gelen ekranda ‘’Yazı tipi boyutu’’ yazan bir bölme göreceksiniz.

İlgili alana dokunmanızla beraber yazı tipi boyutunu kendinize bağlı olacak şekilde ayarlamasını gerçekleştirebilirsiniz. Ayarlamalarınızı 4 farklı seçenek iler gerçekleştirebiliyorsunuz. Değiştirmeyi devreye aldığınızda kaydetme işlemleri sonucunda hala daha istenilen düzeye gelmiyorsa yazı boyutu ayarlarınız bu durumda teknik bir sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz.

Arka planda çalışan uygulamalar veya indirmeye çalıştığınız bir program varsa bundan dolayı yapmış olduğunuz ayarlar işleme girmiyor olabilir. Telefonunuza gelen güncellemeden ötürü yapılan ayarınız devreye alınmamış olabilir. Dolayısıyla tüm bağlantılarınızı gözden geçirerek aynı şekilde işlem sağlamanızda yarar bulunmaktadır. İstenilen ayarlarınızı belirtilen şekilde sağlayıp sorununuzu giderebilirsiniz.

Android yazı tipi değiştirme

Android yazı tipi ayarlama ve değiştirme

Android yazı tipi değiştirme adımları için daha öncesinde büyütme konusunu ele aldık. Mevcut yazımızda ise nasıl küçültmeye gideceğinizi ve büyültme adımlarını ve size sunmuş olduğu tüm seçenekleri hangi alandan sağlayacağınızı konu almış bulunmaktayız.

Android işletim sistemli telefonunuzda sormak ya da merak ettiğiniz farklı bir husus olur ise bize bunu yorum alanından dile getirmeniz yeterlidir. İyi gezintiler dileriz.

Önceki İçerikHuawei Ascend Mate 7 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikEBA mobil internetimi harcıyor ve bitiriyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here