Disk yazmaya karşı korumalı diyor. Bilgisayarınızda usb bağlantısında böyle bir hata alıyorsanız çözüme dair yapılması gereken işlemlerden bahsedeceğiz.

Hangi işletim sistemini kullanıyorsanız kullanın bu hata ile karşı karşıya kalabilirsiniz.  Kalınan hata ile birlikte hangi işlemlerin devreye alınacağına ilişkin tüm incelemeleri gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Alınan hatayı kontrol ettiğimiz de ise bir çok sebep buna etki etmektedir. Bilgisayarınıza bulaşan virüslerden ötürü bu hata ile karşı karşıya kalıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda kullandığınız bilgisayarda antivirüs programı yüklü ise tarama işlemi yaparak taratıp denemeyi o şekilde sağlamanız da fayda bulunmaktadır. Bunun dışında USB ve SD kart alanında koruma kilidinin açık olması da yaşanan soruna etki etmektedir. Ya da SD kart veya USB bozuk olduğundan ötürü Disk yazmaya karşı korumalı hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Meydana gelen bu hata sonrasında belirtilen adımları kontrol ettiğiniz de sorun bulunmuyorsa hatanın giderilebilmesi için aşağıdaki adımları ilerlemeniz yeterlidir.

Disk yazmaya karşı korumalı diyor

Disk korumalı diyor, disk yazmaya karşı korumalı hatasını nasıl çözebilirim, disk yazmıyor, disk alanında hata alıyorum, usb yazdırmaya korumalı hatası alıyorum, usb yazdırmıyor. Bilgisayarınızda disk yazmaya karşı korumalı diye bir hata alınması sonrasında hangi işlemleri takip etmeniz gerektiğini tek tek paylaşacağız.

Disk koruma kalkmıyor

Karşılaşmış olduğunuz bu hata sonrasında bilgisayarın virüsten temizleme ve usb ya da SD kart alanında ki kontrolleri sağladıktan sonra sorun giderilmediyse;

Disk yazmaya karşı korumalı diyor, disk koruma kalkmıyor, disk yazmaya korumalı diyor, disk yazmıyor, usb yazmaya karşı korumalı, disk korumalı

  • İlk olarak arama alanına gelerek ‘’Cmd’’ yazdıktan sonra ‘’Komut istemi’ kısmına geliyoruz.
  • Gelen ekrana ise ‘’Diskpart’’ yazarak Enter’a tıklıyoruz.
  • Onun sonrasında ise ‘’List volume’’ komutunu giriyoruz.
  • Yaptığınız işlem sonrasında karşımıza bir liste gelecektir. Gelen liste sonrasında işlem sağlamak istediğimiz USB diskin Volume numarasını kayıt etmekte fayda bulunmaktadır.
  • Sonrasında select volüme a komutunu devreye alıyoruz. Ancak ‘’a’’ yerine yazılacak olan numara sizin volüme numaranız olacaktır.
  • Yaptığımız tüm bu işlemler sonrasında ‘’ attributes disk clear readonly’’ komutunun kullanılması gereklidir.
  • Artık ayarların sonuna geldiğimiz de ise attributes volume clear readonly komutunu kullanıyoruz.

Sağlanan ayarlar sonrasında artık diskte bulunan yazma koruması kalkmış olacaktır. Onun dışında dilerseniz sizin için hazırlamış olduğumuz Tik tok arama geçmişini silemiyorum yazımızı inceleyebilirsiniz.

Disk yazmaya karşı korumalı diyor, disk koruma kalkmıyor, disk yazmaya korumalı diyor, disk yazmıyor, usb yazmaya karşı korumalı, disk korumalı

Önceki İçerikTik tok arama geçmişini silemiyorum
Sonraki İçerikTik tok efekt nasıl ekleyebilirim eklenmiyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz