Tik tok arama geçmişini silemiyorum. Tik tok hesabına arama geçmişinin temizlemek için yapmanız gereken işlemleri yazımızda sizlere sunacağız.

Sosyal medya ve internet aramalarınız ön belleğe yani uygulamaların kendi hafızasına kayıt edilmektedir. İkinci kez o kişinin ismini bulmakta zorluk çekmeyin diye bunu bir sonraki aramanız da öneri olarak karşınıza sunmaktadır. Ama bazen aramalarımızın daha sonrasında gözükmesini istememekteyiz.  Bize özgü bir aramanın bir başkası tarafından görünebileceği ihtimali her zaman vardır. Bundan dolayı yaptığımız arama geçmişini aramaları sağladıktan sonra temizlemesini gerçekleştiriyoruz. Tik tok uygulamasında da bu işlemleri sağlayabileceğiniz bir alan bulunmaktadır. Ama uygulamanın yeni olması ve bizim de hesabı yeni açmamızdan dolayı bu işlemlerin nereden yapıldığını bilememiz gayet normaldir. Tik tok hesabında yaptığımız aramaların nereden silineceğine ilişkin bilgileri görsel ve yazılı bir biçimde anlatımını konu almış bulunuyoruz.

Tik tok arama geçmişini silemiyorum

Tik tok arama geçmişi nasıl temizlenir, tik tok arama geçmişi temizlenmiyor, tik tok arama geçmişi nereden silinir, tik tok arama geçmişini silmek için ne yapmam gerekiyor, tik tok geçmişi silme, tik tok geçmiş temizleme, tik tok arama geçmişi gözükmesin. Video paylaşımlarına renk katan tik tok uygulamasında bir çok ayarın nasıl ilerlendiği bilinmemektedir. Hazırladığımız yazı içerikleriyle birlikte işlemlerin nereden yapıldığını sizlere sunmaktayız. Yazımıza konu olmuş olan geçmişin nasıl temizlendiğini ise birlikte gerçekleştireceğimiz işlemlere çözüme kavuşturacağız.

Tik tok arama geçmişini temizleme

Arkadaşlarınızı bulmak ya da başka bir konu araştırmak için tik tok arama alanına istediğiniz aramayı sağlatabilirsiniz. Bu aramanın sonrasında temizlenmesi için arama geçmişinin olmaması bir anda panik yaşatabilir. Böyle bir paniğe girmeden uygulama içerisinde hangi alandan işlem sağlayarak arama geçmişini temizleneceğine bakacağız.

Tik tok arama geçmişini silemiyorum, tik tok geçmiş silinmiyor, tik tok arama geçmişini temizleme, tik tok geçmiş gözükmesin, tik tok geçmişi silme, tik tok geçmiş gelmesin

  • Tik tok hesabınızın içerisine giriş yaptıktan sonra sağ alt köşede profil simgesine tıklıyoruz.
  • Profil alanına geldikten sonra sağ üst alanda bulunan (…) üç çizgili kısma tıklıyoruz.
  • Gelen sayfayı aşağıya doğru kaydırdığımız da ise karşımıza ‘’Ön belleği temizle’’ diye bir seçenek gelecektir.
  • Ön belleği temizle dedikten sonra cihazda arama geçmişi dahil tüm bilgilerin kaybolduğunu görebilirsiniz.

Tik tok arama geçmişini silemiyorum diyenler belirtilen ayarları sağlaması yeterlidir. Bu ayarlar dışında isterseniz sizin için hazırlamış olduğumuz Android telefonumda titreşimi kapatamıyorum yazımıza göz atabilirsiniz.

Tik tok arama geçmişini silemiyorum, tik tok geçmiş silinmiyor, tik tok arama geçmişini temizleme, tik tok geçmiş gözükmesin, tik tok geçmişi silme, tik tok geçmiş gelmesin

Önceki İçerikFacebook yüz tanıma nereden açılıyor
Sonraki İçerikDisk yazmaya karşı korumalı diyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz