Kıymetli arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda Dark WRT 303 Router ayarı ve kurulumu konusundaki işlemlerinizle alakalı sizleri bilgilendireceğiz.

Evinizdeki modeminiz tam çekmiyor ya da odadan odaya geçince sinyali azaltıyor ise bunun önüne geçilmesi için güçlendirici almaktayız. Almış olduğunuz Dark WRT 303 Router ayarı ve kurulumu için nelerin gerekli olduğuna birlikte bakarak sorunumuzu gidereceğiz. Bu sayede sizde artık aldığınız ürünün kurulumu çok rahat bir şekilde yapabileceksiniz.

  • Cihazdaki kurulum işlemlerine başlamadan önce mutlaka kablo bağlantılarının takılı olması gerekiyor.
  • Bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken sarı Ethernet kablosunu takalım.
  • Tüm ayarlarınızı kontrol ettiyseniz eğer artık ayarlarınıza başlayabiliriz.

Dark WRT 303 Router ayarı ve kurulumu

Dark WRT 303

Dark WRT 303 router kurulumu işlemlerine başlayabilmek için bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açın. Adres satırı kısmına ‘’192.168.2.1’’ yazdıktan sonra Enter tuşuna basın.

Kullanıcı adı: admin

Parola: admin

Olacak şekilde yazıp daha sonrasında giriş gerçekleştirin. Cihazınızın ara yüzüne giriş yapmanız ile birlikte gelen ekranda ‘’Tekrarlayıcı’’ işaretli olduğunu göreceksiniz.

Bu ekrandan wifi ağ ismini ve şifrenizin değişiklik ayarlarını sağlayabilirsiniz.

Kablosuz ağ adınızı Türkçe karakter olmadan belirleyin.

Kablosuz ağ şifresi ise en az 8 en fazla 64 karakterden oluşmak üzere Türkçe karakter içermeyen bir kablosuz ağ şifresi olacaktır. Şifrenizin belirlemesini yaptıktan sonra ‘’Kaydet /Uygula’’ butonuna tıklamanız yeterli olmaktadır.

Verilerin girişini sağladıktan sonra alt tarafta sizin kablosuz ağ isminizi görmeniz gerekiyor. Bu ağ isminin üzerine tıklayıp şifrenizi girerek ‘’Save’’ diyelim.

Tüm bu işlemler sonucunda mevcuttaki Router cihazınızla olan bağlantıyı kesmiş olacaktır.

Router vermiş olduğunuz ağ ismini bulup bağlan diyerek bağlantınızı kuranız durumunda sorunsuz şekilde giriş işlemlerini sağlayabilirsiniz.

Dark WRT 303 router ayarı

Dark WRT 303 Router ayarı ve kurulumu

Dark WRT 303 router ayarı için yukarıdaki işlemleri devreye koymanız ile birlikte sorununuz giderilmiş olacaktır. Router ile alakalı yapılan bu ayarlar sonucunda ağ adınızı göremiyor ya da kurulum başarısız sonuçlanıyorsa bunu bize yorumdan bildirin.

Normal koşullarda adımları tek tek işleme koymanız halinde sorun yaşanmadan kurulumun bitmiş olması gereklidir. Umarım faydalı bir yazı olmuştur.

Önceki İçerikiPhone uygulamalar kayboldu görünmüyor
Sonraki İçerikBless Unleashed sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz