Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, hazırladığımız bu yazımızda iPhone uygulamalar kayboldu görünmüyor probleminin altında yatan nedeni birlikte inceleyeceğiz.

iPhone telefonunuza uygulamaların tamamını Apple store üzerinden indirmekteyiz. Apple store Apple cihazlarının tamamının mağazasıdır. Bu alanda indirmiş olduğunuz uygulamaların bazıları ücretli bazıları ise ücretsizdir. Ancak size iPhone uygulamalar kayboldu görünmüyor diyorsanız bunun ile ilgili gerekli olan kontrolleri beraber sağlayacağız.

  • Uygulamalarınızın tekrar geri getirilmesi ya da nereye kaybolduğunun öğrenilebilmesi için birlikte yapacağımız kontroller yeterli olacaktır.

iPhone uygulamalar kayboldu görünmüyor

iphone uygulamalar nereye gitti

iPhone uygulamalar nereye gitti diye düşünüyorsanız bunların ayrı ayrı nedenleri bulunmamaktadır. Yanlışlıkla kaldırmış olabilir ya da klasöre taşımış olabilirsiniz. Bunun haricinde sınırlandırma yapmışsanız bundan ötürü de uygulamalar gözükmüyordur. Şimdi tüm bu verdiğimiz bilgiler ışığında ayarlarınızı kontrol edeceğiz.

  • İlk olarak kalmış olan uygulamanızı tekrar indirmeyi deneyin.
  • Bu indirme sonucunda yine menü ekranında görünmüyorsa farklı bir problem yaşıyorsunuzdur.
  • Problem için uygulamaların sınırlandırmaya almış olabilirsiniz. Bir nevi ebeveyn kilidi gibi düşünebilirsiniz.
  • Hemen telefonunuzdan ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirin.
  • Beraberinde ‘’Ekran süresi’’ kısmına dokunun.
  • İçerik ve gizlilik sınırlandırmaları alanına girerek uygulamalar alanına giriş yapın.
  • Burada sınırlandırmalar açıksa yüksek ihtimal ile buradan kaynaklı sorun yaşıyorsunuzdur.
  • Baktınız burayla ilgili de bir problem yok klasör oluşturmuş olabilirsiniz.
  • Hemen oluşturulan klasörlerin içerisinde uygulamalarınızı arayın.

iPhone uygulamalar görünmüyor

iphone uygulamalar görünmüyor

iPhone uygulamalar görünmüyor sorunu için yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra klasörlerinizi incelemeniz gereklidir. Klasör oluşturmadım diyorsanız muhakkak kendiliğinden oluşmuş bir klasör vardır. Ona bakıp işlem sağlayın.

Bunların hepsini yapıyor olmanıza karşın yine görünmüyor ise telefonunuzu kapatıp tekrar açarak deneme gerçekleştirin. Son olarak yedeklemelerinizi alıp şarj oranı %70’in üzerindeyken sıfırlama sağlayın. İşlem sonrasında cihaz fabrika ayarlarına geri dönecektir.

Telefon fabrika ayarlarına geri döndükten sonra tekrar denemelerinizi yapabilirsiniz. İlk olarak uygulamalarınızı Apple store alanından indirin. Ve artık kaybolmadığını sizde görmüş olacaksınız. iPhone telefonunuzda bunun haricinde bir problem yaşarsanız eğer bize bunu yorumdan bildirmeniz yeterlidir. Web sitemizde telefonunuzla ilgili bir çok ayarı inceleyebilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler dileriz.

iPhone uygulamalar kayboldu görünmüyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here