Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, bu yazımızda Modem internet ışığı yanmıyor yeşil değil sorunu ile ilgili probleminizin çözümüne yönelik ayarları sizinle paylaşacağız.

Corona virüsünden ötürü geçtiğimiz bu zorlu dönemde internet olmazsa olmazlarımız arasındadır. Bazen internet hizmetimizde sorunlar yaşanabilmektedir. Kullandığınız Modem internet ışığı yanmıyor yeşil değil ise buna neden olan etkenleri ve çözümü beraber inceleyeceğiz.

  • İnternet ışığının kırmızı yanıyorken yeşile döndürebilmeniz için bahsettiğimiz ayarlar yeterli olacaktır.

Modem internet ışığı yanmıyor yeşil değil

Modem internet kırmızı

Modem internet ışığı kırmızı yanıyor ise eğer bunun nedenleri bulunmaktadır. Alt yapısal ya da modeminizden dolayı bu problemi yaşıyor olabilirsiniz. Biz tüm işlem aşamalarınızı kontrol ederek sorununuzu nereden olduğunu sizinle paylaşacağız.

  • Modeminizin markası ne olursa olsun internet ışığınız yeşil yanmıyor kırmızı yanıyor ise IP alamıyorsunuz demektir.
  • Bunun haricinde eğer internet ışığı ADSL ışığı ile birlikte kırmızı yanıyorsa bu durumda hat sinyal almıyor olabilir.
  • Modeminizin bir tek İnternet ışığı kırmızı yanmıyorsa eğer modeminiz IP alamıyor demektir. Bu durumlarda neler yapılması gerektiğini tek tek inceleyeceğiz.
  • İlk olarak bilgisayar ve modem arasındaki Ethernet kablosunu takın.
  • Sonrasında modeminizin ara yüzünün içerisine girerek ilgili kurulumu sağlayın.
  • Bazı kullanıcılar modemin kurulum işlemlerini yapıyor olmasına rağmen internetin gelmediğini dile getirmektedir.
  • Bunun nedeni ise internet servis sağlayıcısının size vermiş olduğu ADSL kullanıcı adı ve şifresinde hata yaşıyor olabilirsiniz.
  • Bağlantılarınızın kontrollerini sağlayıp tekrar deneme gerçekleştirin.

Modem internet ışığı yeşil değil

Modem internet ışığı yanmıyor yeşil değil

Modem internet ışığı yeşil değil sorununu yukarıdaki işlemlerle birlikte çözüme kavuşturamazsanız eğer bu durumu internet servis sağlayıcınız ile görüşmeniz gerekiyor. İlk olarak modeminizin kurulumunu yaptığınızı ancak yine de modemin internet ışığının yeşil olmadığını dile getirin. Siz bunu bildirdikten sonra bağlantılarınız kontrol edilecektir.

Şayet kurulum sırasında bir problem varsa bu uzman ekipler tarafından incelenecektir. Uzmanlar gerekli incelemelerinizi yaptığında sorun sizinle alakalı değil ise santral ekiplerine arıza kaydı alınacaktır. Arızaya istinaden gerekli kontroller sağlanıp sorun giderilecektir. İnternet ışığı ile ilgili farklı bir sorun yaşarsanız bize bunu yorum kısmından bildirebilirsiniz. Umarım faydanıza bir yazı olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here