Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Casper Via V5 format atma ve sıfırlama ayarları noktasında bilgileri sizinle paylaşacağız.

Mevcutta kullanmakta olduğunuz telefonunuzda nedenini bilmediğini problemler baş gösterebilir. Böyle problemlerde genel itibariyle çok sinirlenip telefonunuzu yere fırlatabilirsiniz. Ancak bu topa girmektense gelişen teknoloji de kısa bir araştırmaya girmek sizin yararınıza olacaktır. Sorun donanımsal değil de teknik ise eğer Casper Via V5 format atma ve sıfırlama yöntemi işinize yarayacaktır.

  • Her cihazın kendine has sıfırlama yöntemi olmasından ötürü sıfırlama metodlarını her cihaza has olacak şekilde araştırma yapmanız daha sağlıklı işlem yapmanıza imkan sunacaktır.
  • İki farklı metod üzerinden size sıfırlamanızı yapmanıza yardımcı olacağız. Hazırım diyorsanız eğer işlem aşamalarından bahsedelim.

Casper Via V5 format atma ve sıfırlama

Casper Via V5 format atma ve sıfırlama
  1. Sıfırlama adına alınması gereken önlem adımları

Sıfırlamaya başlamadan önce kesinlikle bu verdiğimiz bilgiyi baz almak zorundasınız. Harici durumunda sıfırlama işlemleri esnasında sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksektir. O yüzden yedeklerinizi almanızda yarar bulunmaktadır. Rehber yedeklenebilmesi için ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz.

  • Casper Via V5 format aşamaları

Cihazınızın içerisinde yer alan ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş gerçekleştiriyorsunuz. Ayarlar kısmına girmenizle birlikte ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine tıklayınız.Ve beraberinde ‘’Fabrika ayarları sıfırla’’ diyerek ayarlarınıza devam ediyorsunuz.En son adımda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterli olacaktır. Sağlayacağınız bu işlem ilk sıfırlama yönteminizdir. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip ederek sağlayabilirsiniz.

  • Casper Via V5 sıfırlama adımları

İkinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz.

Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikFacebook hikayemde yorumlar nerede ve bulamıyorum
Sonraki İçerikCasper Via V4 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz