Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Casper Via V4 format atma ve sıfırlama adımları ile ilgili sizi bilgilendiriyor olacağız.

Gelişen teknoloji ile birlikte artık Google arama çubuğu üzerinden yaptığınız araştırmalarda genel anlamıyla aradıklarınıza hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Bu kadar kolay şekilde ulaşım sağlamanız da ister istemez çözümleri de beraberinde getirmektedir. Biz de bu yazımızda Casper Via V4 format atma ve sıfırlama noktasındaki işlem aşamalarımızdan bahsedeceğiz.

  • Telefonunuzda meydana gelmiş olan yavaşlık, donma veya kasma sorununuz varsa, ya da bir problem yaşıyorsanız o sorunu çözüme kavuşturamıyorsanız sıfırlama mutlak bir çözümdür.
  • Sıfırlama ile beraber telefonunuz fabrika ayarlarına geri döndüğünden çözüme bire bir etki edecektir.

Casper Via V4 format atma ve sıfırlama

Casper Via V4 format atma ve sıfırlama
  1. Alınması gereken önlemler

Ayarlara başlamadan önce kesinlikle bu verdiğimiz bilgiyi baz almak zorundasınız. Harici durumunda sıfırlama işlemleri esnasında sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksektir. O yüzden yedeklerinizi almanızda yarar bulunmaktadır. Rehber yedeklenebilmesi için ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz.

  • Casper Via V4 format aşamaları

Telefonunuzun içerisinde bulunan ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş gerçekleştiriyorsunuz. Ayarlar kısmına girmenizle birlikte ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine tıklayınız. Ve beraberinde ‘’Fabrika ayarları sıfırla’’ diyerek ayarlarınıza devam ediyorsunuz.En son adımda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterli olacaktır. Sağlayacağınız bu işlem ilk sıfırlama yönteminizdir. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip ederek sağlayabilirsiniz.

  • Casper Via V4 sıfırlama adımları

İkinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz.

Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikCasper Via V5 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikCasper Via V6108 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz