Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Casper Via P3 format atma ve sıfırlama ayarları konusunda size gerekli olan desteği sağlayacağız.

Telefon kullanımları kişiye bağlı olacak şekilde değişkenlik göstermesinden ötürü gereken olan bilgileri sizinle paylaşıyor olacağız. Her cihazın kendine has sıfırlama yöntemi bulunmaktadır.  Biz ise Casper Via P3 format atma ve sıfırlama ayarları konusunda bilgilendireceğiz.

  • Telefonu sıfırlama öncesinde almanız gereken önlemler bulunmaktadır.
  • Bu önlemlerin neler olduğunu birlikte gözden geçirip sorununuza dur diyeceğiz.

Casper Via P3 format atma ve sıfırlama

Casper Via P3 format atma ve sıfırlama

Casper Via P3 format atma işlemi için öncelikli olarak telefonunuzun içerisindeki yedeklerin alınması gereklidir. Yedekleme işlemlerinizi almanızla birlikte cihazınızın şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Telefon rehberinizin yedeklenebilmesi için ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanabilirsiniz. Tüm bu bilgileri almanızla birlikte artık sıfırlama işlemlerinize başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak telefonunuzun içerisinden ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş sağlıyorsunuz.
  • Beraberinde ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ alanına giriş sağlayınız.
  • Devamında da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demeniz gerekmektedir.
  • En sonunda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek işleminizi bitirebilirsiniz.

Tüm bu işlemler neticesinde sorun giderilmiş olacaktır. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip ederek ayarlarınızı bitirebilirsiniz.

Casper Via P3 sıfırlama ayarlarına yönelik ikinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz.

Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikChrome URL adreslerini tam gösterme ve göstermiyor
Sonraki İçerikCasper Via A4 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz