Bilgisayarımda fotoğraflar açılmıyor gelmiyor. Jpg uzantılı dosyalar bilgisayarımda açılmıyor neden? Sorusunun yanıtı haberimizde yer almaktadır.

Evimize çocuklarımızın ödevlerinden dolayı ya da kendi kişisel işlemlerimizden dolayı bilgisayar almaktayız. Bilgisayarlarımız da bazen olmadık sorunlarla karşı karşıya kaldığımız anlarda yaşanmaktadır. Son dönemlerde sıklıkla dile getirilen problemlerden birisi de fotoğrafların açılmamasıdır. Jpg uzantılı dosyaların açılmadığı sürelerde nelerin incelemesinin yapılması ve sorunun nasıl giderileceğini inceledik. Sağladığımız işlemler neticesinde şayet bilgisayarınız da kronik bir arıza yok ise müdahaleler neticesinde problemin kesin çözüme kavuşacağının bilgisini sizlerle paylaşmak isteriz. Böylelikle sorunsuz bir şekilde kullanımları gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığımız işlemler neticesinde artık bilgisayarınızda açılmayan fotoğrafların açılımını gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgisayarımda fotoğraflar açılmıyor gelmiyor

İnternet üzerinden indirdiğim fotoğraflar bilgisayarımda açılmıyor, pc de fotoğraflar açılmıyor, bilgisayar da resimler gelmiyor, yüklediğim resimler bilgisayarımda açılmıyor, bilgisayarımda fotoğraflar neden gelmiyor, pc de resimler neden açılmaz? Bu gelen soruların araştırması sonrasında deneme yöntemi ile sağladığımız işlemler netice verdi. Biz de bu deneme yöntemini sizlere sunarak sizlerin de fotoğraf açılmama sorunu gidermeniz adına işlemleri gerçekleştirdik.

Bilgisayarımda resimler açılmıyor

Bilgisayarınıza telefonunuzdan ya da internet üzerinden yüklediğini fotoğraflar açılmıyor ise bu durumda yapılması gerekenleri haber aldık. İlk önce bilgisayarının sağ alt kısmında bulunan dikdörtgen şeklindeki alana tıklıyoruz.

  1. Yaptığımız işlem sonrasında ”Tüm ayarlar” kısmına giriş gerçekleştirelim.
  2. Sonrasında gelecek olan ekranda ”Uygulamalar” alanı girelim.
  3. Gelen ekranın sol tarafında bulunan ”Varsayılan uygulamalar” bölümüne tıklıyoruz.
  4. Sonrasında gelen ekran da ”Fotoğraf görüntüleyicisi” kısmının altında bulunan ”Fotoğraf” ikonuna tıklıyoruz.
  5. Sona yaklaştığımızda ise gelen ekranda ”Fotoğraf windows 10 için önerilir” seçtikten sonra tekrar fotoğrafı açmayı deneyin.

Fotoğraflar artık açılmaya başlayacak ve Bilgisayarımda fotoğraflar açılmıyor gelmiyor sorunu ise ortadan kalkış olacaktır. Siz de bu durum olmadı ise bu durumda bilgisayarınızda var olan uygulamaların yedek alma işlemlerini tamamlandıktan sonra sıfırlama yapmanız gereklidir. Yapılacak sıfırlama sonrasında da problem giderilmiş olacaktır. Yalnız başta da belirttiğimiz üzere deneme yöntemi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz işlem kesin çözüm sunacaktır. İyi gezintiler dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz