Axen Tv Ses Var Görüntü Yok Gelmiyor Sorunu yaşayan kullanıcıların yapacağı işlem adımlarını tek tek anlatımını sağlayacağız. Axen televizyonunuza ekran karartısının gelmesine sebep veren işlemlerin detaylarını makalemizde yer vereceğiz.

Teknoloji aletleri içerisinde en çok ihtiyaç olan ürünlerden biri de televizyondur. Televizyon alımları sırasında tüm özelliklerine bakılıp bu yönde ince elenip sık dokuma gerçekleştirilmektedir. Bu sebepten ötürü en çok tercih edilen ürünlerden birisi olan Axen televizyonlarında kullanım esnasında yaşanan bazı aksaklıkların çözümlerini de haliyle bilinmek istenilmektedir. Özellikle televizyonda gezinti yaptığımız sırada sesin gelmesine rağmen görüntünün bir anda kararması ya da gelmemesi oldukça can sıkıcı bir hal aldığı için bir çok kullanıcı bu hatanın neyden kaynaklandığını merak etmektedir. Şimdi bazı kullanıcılar teknik bilgiye sahip oldukları için televizyon vidalarını söküp içerisindeki kablo bağlantılarını yapabilmektedir. Lakin eğer sizin bu yönde bir teknik bilginiz yok ise aşağıda bilgileri bilip ona göre bir yol izlemeniz gereklidir.

Axen Tv Ses Var Görüntü Yok Gelmiyor Sorunu

axen görüntü gelmiyor, axen tv görüntü yok, axen tv görüntü karardı, axen tv ekran karardı, axen tv ekran gelmiyor, tv de ekran karardı, ekran gitti gelmiyor tarzındaki durumlarda kesinlikle herhangi bir teknik bilgiye sahip değilseniz televizyonunuzun içerisini açmaya çalışmayınız. Yapılacak adımlar için makalemizi incelemeniz yeterli olacaktır.

Axen Tv Görüntü Karardı

Axen tv’de dizi izlerken bir anda televizyonunuzdaki ekranın kararması sorunu ile karşılaştıysanız televizyonunuzun var olan kablo bağlantılarının çıkmasıyla alakalı bir problem oluşmuş olabilir. Bu ihtimali göz önünde bulundurduğumuz da ilk olarak yapılması gereken işlemlerden birisi uydu ve televizyon arasındaki kablo bağlantılarının kontrolünü yapmak olacaktır.

  • Kontrollerinizi  sağladığınız ve bu yapılan kontroller neticesinde televizyonunuzun arkasına takılı olan bağlantılarda herhangi bir sıkıntı yok ise,
  • Televizyonunuzun arka aydınlatmasında bir sorundan ötürü bu problem ile karşı karşıyasınız.
  • Ya da Board arızası dediğimiz arızalardan biri ile karşı karşıya kalmışsınızdır. Board arızası; Bu arızanın temelinde yatan nedenlerden biri de tv’ye sesin getirilmesini sağlar lakin görüntüde bir hareket olmamasına neden olmaktadır.

Axen Tv Ses Var Görüntü Yok Gelmiyor, axen görüntü gelmiyor, axen tv görüntü yok, axen tv görüntü karardı, axen tv ekran karardı, axen tv ekran gelmiyor

Axen Tv Görüntü Yok

Belirtilen kontrollerinizi bir yetkili servis aracılığı ile yapmanız sizin her daim işinize yarayacak işlemlerden biridir. Lakin eğer sizinde az çok teknik bilginiz varsa yukarıda belirtilen kontrolleri yapmanız halinde sorun çözüme kavuşacaktır. Harici olarak başka nedenlere değinecek olursak onuda aşağıda sizlere sunumunu gerçekleştireceğiz.

  • İmverter Kartlarının yanması, İnvertor devresinin arıza yapması gibi durumları da ekleyebiliriz.
  • Sorunun temelinde yer alan bu arızalarla ilgili yapılması gereken çok fazla bir işlem söz konusu değildir.
  • Ancak bazı anlarda kablo bağlantılarının tam takılı olmayışından dolayı, görüntünün gitmesiyle alakalı sorunlar yaşanmaktadır. Haliyle ilk söylemiş olduğumuz uydu ve kablo bağlantı kontrollerinin detaylı bakılması gereklidir.

Ayarlara bakabilirsiniz. Tabi bunu yine üstüne basa basa belirtelim kendinizde kontrol edebilirsiniz. Fakat bilgi yok ise teknik servisin gelip kontrol etmesi daha sağlıklı olacaktır. Dilerim makalemizi faydalı bulmuşsunuzdur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz