Televizyonda Görüntü Yok Gelmiyor Sorunu için problemin temelinde yatan nedenleri ve çözümü size sunacağız. Arçelik, vestel, philips, samsung, lcd, ve lg televizyonlarında görüntünün gelmemesiyle ilgili problemin ortadan kaldırılması adına bilgileri yazımızda konu alacağız.

Evde televizyon karşısında gezinti yaptığımız sırada sebebini bilmediğimiz bir nedende ötürü televizyonda ki görüntünün gitmesi eminim o an size sinir krizi geçittiriyordur. Televizyonumuzun böyle bir problem çıkardıktan sonra yapılacak olan işlem adımlarını ise bir çok kullanıcı gibi sizde merak ediyorsunuzdur. Sizlerin bu tarz durumda yapmanız gereken ilk işlem televizyonunuzun kablo bağlantılarını gözden geçirmek olacaktır. Bir anda gelişen bu durumun temelinde yatan nedenlerden biri kablo bağlantısından kaynaklanıyor olma ihtimali çok yüksektir. Ancak yaptığınız kontroller sonrasında kablo bağlantılarında sorun yok ise bu durumda daha farklı bir problem ile karşı karşıya olduğunuzdan ötürü kapsamlı bir işleyişe sahip değilseniz hiç bir şeyi ellemeden sadece aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

Televizyonda Görüntü Yok Gelmiyor Sorunu

arçelik tv görüntü gelmiyor, vestel tv görüntü gelmiyor, philips tv görüntü yok, samsung tv görüntü gelmiyor, lcd tv görüntü gelmiyor, tv de görüntü yok, tv de görüntü gelmiyor, televizyon karanlık oldu, tv aydınlanmıyor yönünde yaşanan arızalarla ilgili sebeplerin neler olduğunu ve bu sebeplerden ötürü neler yapılabileceğini yazımızda detaylı yer vereceğiz.

Samsung Tv Görüntü Gelmiyor

Eğer evdeki televizyonunuzda görüntü gelmiyorsa bu durumda öncelik kablo bağlantıları kontrolüdür. Tüm bağlantıların tamam olmasına rağmen sorun yaşanılıyorsa bu durumda farklı bir problem olduğu için aşağıdaki bilgilere göz atmanız lazım,

  • Bağlantıların kontrollerini  yaptınız ve bu yapılan kontroller neticesinde televizyonunuzun arkasına takılı olan bağlantılarda herhangi bir sıkıntı yok ise,
  • Televizyonunuzun arka aydınlatmasında bir sorundan ötürü bu problem ile karşı karşıya kalmışsınız demektir.
  • Ya da Board arızası dediğimiz arızalardan biri ile karşı karşıya kalmışsınızdır. Board arızası; Bu arızanın temelinde yatan nedenlerden biri de tv’ye sesin getirilmesini sağlar lakin görüntüde bir hareket olmamasına sebebiyet vermektedir.

Televizyonda Görüntü Yok Gelmiyor Sorunu, arçelik tv görüntü gelmiyor, vestel tv görüntü gelmiyor, philips tv görüntü yok, samsung tv görüntü gelmiyor, lcd tv görüntü gelmiyor, tv de görüntü yok

Vestel Tv Görüntü Gelmiyor

Yaptığınız kontrollerin yanına ek olarak yine eklemek istediğimiz bir kaç konu daha bulunmaktadır.

  • İmverter Kartlarının yanması, İnvertor devresinin arıza yapması gibi durumları da ekleyebiliriz.
  • Sorunun temelinde yer alan bu arızalarla ilgili yapılması gereken çok fazla bir işlem söz konusu değildir.
  • Ancak bazı anlarda kablo bağlantılarının tam takılı olmayışından dolayı, görüntünün gitmesiyle alakalı sorunlar yaşanmaktadır. Haliyle ilk söylemiş olduğumuz uydu ve kablo bağlantı kontrollerinin detaylı bakılması gereklidir.

Burada belirttiğimiz arızalara ilişkin en ufak bilgiye sahip değilseniz bu durumda herhangi bir işlem sağlamayın, servise götürmenize fayda bulunmaktadır. Kendinizin yapacağı işlemlerde daha büyük sorunlara sebebiyet verebilirsiniz.

1 Yorum

  1. LG televizyonda kanal sıralaması var fakat sinyal tok yazıyor ayrıca lambası yeşil renk yanması gerekirken kırmızı ışık yanıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz