Axen Televizyonda Ses Gelmiyor Cıkmıyor probleminin çözümü noktasında yapılacak ayarları yazımızda bulabilirsiniz. Axen tv ses yok sorunu ile ilgili ses çıkışı ve hoparlör kısmındaki sorunun çözümü için makalemizi incelemeniz yeterli olacaktır.

Bir dizi izlerken sesinin kısık olması durumunda kumandanızın üzerinde yer alan ses açma (+) ve ses kısma (-) tuşlarını kullanarak ses ayarlarını sağlayabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda bu geçerliliğini korumamaktadır. Hal böyle olunca televizyon kullanıcılarının da hayli canı sıkılmaktadır. Bizde bu sebepten ötürü ilgili araştırmalarımızı sizler adına gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Özellikle axen tv kullanıcıları için yaşamış oldukları ses problemi ile alakalı sorunun çözümü noktasında neler yapılacağını detaylı olarak ele almış bulunmaktayız. Televizyonunuzdaki ses sorunu için kumandayı kırmanıza gerek kalmadan sakin bir şekilde durumun nasıl çözüme kavuşacağını yazımızda detaylı olarak yer vereceğiz.

Axen Televizyonda Ses Gelmiyor Cıkmıyor

axen tv ses yok, axen tv ses gelmiyor, axen tv ses çıkmıyor, axen tv ses çıkışı, axen tv ses ayarı, axen tv hoparlör, axen televizyonda ses gelmiyor, axen tv ses sorununun çözümü için öncelikle televizyon kumandasında bulunan tuşların takılıp kalıp kalmadığını kontrol ediyoruz. Eğer ilgili tuşlarda herhangi bir takılma durumu söz konusu da değilse bu durumda sizlere sunacağımız bilgileri incelemeniz yeterli olacaktır.

Axen Tv Ses Gelmiyor

Kumanda üzerinde tuşun takılı kalıp kalmadığını kontrol ettikten sonra şayet böyle bir sorun yok ise cihaz kaynaklı mı olup olmadığını test edebilmeniz için bir de televizyon üzerinde yer alan ses açma ve kısma tuşları üzerinden denemelerinizi sağlayalım.

  • Bu denemeyi gerçekleştirdikten sonra sorun devam ediyorsa,
  • Evimizde kullanımını gerçekleştirmiş olduğumuz televizyon ve uydu alıcılarının iki farklı kumandaları bulunmaktadır.
  • İlk olarak televizyon kumandasından televizyon sesini açmayı deneyip sonrasında sorun giderilmediyse uydu alıcısı üzerinden ses açma işlemini denemeyi sağlayın.
  • Yaptığınız işlem adımı sonrasında televizyonda görüntü olmasına rağmen ses kaynaklı sıkıntınız cihazın eğer sesiyle ilgiliyse yapacağınız ayar çözüm getirecektir.

Axen Televizyonda Ses Gelmiyor Cıkmıyor, axen tv ses yok, axen tv ses gelmiyor, axen tv ses çıkmıyor, axen tv ses çıkışı, axen tv ses ayarı, axen tv hoparlör

Axen Tv Ses Çıkmıyor

Yukarıda belirttiğimiz işlem adımlarını sağladınız ve buna rağmen hala daha televizyonunuz da ses sorunu devam ediyorsa,

Bu durumda televizyon kumandasından ”Menü” tuşuna tıklayıp gelecek olan ekran da ”Ayarlar” bölümüne giriş gerçekleştiriyoruz.

  • Ayarlar alanında dil ya da ses seçeneği yer alacaktır.
  • Buraya girip ses kontrollerini gerçekleştirelim.
  • Sonrasında televizyon tuşları arasında bulunan  MUTE tuşunun olduğu alana bakalım bunun takılı kalma ihtimali çok yüksek olduğundan kontrol sağlayalım.
  • Kontrol sonrasında sorunun çözüme kavuşması gerekiyor hala daha sorun devam ediyorsa yine son kez farklı bir kontrol sağlayacağız.

Axen Televizyonda Ses Gelmiyor Cıkmıyor, axen tv ses yok, axen tv ses gelmiyor, axen tv ses çıkmıyor, axen tv ses çıkışı, axen tv ses ayarı, axen tv hoparlör

Axen Tv Ses Yok

Tüm bu yaptığınız işlem ayarları sonrasında televizyon kumandasının doğru olacak şekilde tv’ye tutup tutmadığınızı tam olarak bilmeniz gerekmektedir.

Tüm bu kontrolleri sağladıktan sonra sorunların tamamı ortadan kalkacaktır. Sorun yaşar iseniz bunu yorum alanında belirtmeniz yeterli olacaktır.

5 YORUMLAR

  1. Axen LCD TV yukarıda belirttiğiniz tüm işlemleri yapmama rağmen ses gelmedi ne yapmalıyım acil bilgi verirseniz sevinirim 3 gündür TV bu şekilde

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz