Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Asus Zenfone 6 ZS630KL format atma ve sıfırlama ayarları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Her telefonun kendine has bir şekilde sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. Asus marka telefonlarda da bu aynı şekilde ilerleme yapmaktadır. Cihazınızda oluşan yavaşlık ya da girilememe durumlarında sıfırlama en mantıklı yöntemdir. Asus Zenfone 6 ZS630KL format atma ve sıfırlama işlemlerini nasıl sağlayacağınızı inceleyeceğiz.

  • İlk olarak telefonunuzun iki farklı sıfırlama yöntemi bulunmaktadır.
  • Her iki yöntemini de ele alarak sıfırlamanızı nasıl işleme koyacağınıza değineceğiz.

Asus Zenfone 6 ZS630KL format atma ve sıfırlama

Asus Zenfone 6 ZS630KL format atma ve sıfırlama

Asus Zenfone 6 ZS630KL format atma ayarlarınızın devreye konulabilmesi için takip edilmesi gereken hususlar öncesinde almanız gereken önlemlerden bahsedeceğiz. İlk olarak telefonunuzun içerisindeki verilerin silinmemesi için yedeklerinizin alınması gereklidir. Yedeklerinizi alırken rehber yedeğini de almanızı tavsiye ediyoruz.

Rehberin yedeğinin alınabilmesi için ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz. İlgili yedeklemeyi yaptıktan sonra şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat ettikten sonra artık sıfırlama aşamalarına başlayabilirsiniz.

  • Sıfırlama işlemleri için ilk olarak telefonunuzun ‘’Menü’’ alanına gelip oradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına giriniz.
  • Devamında ‘’Yedekle ve sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Fabrika ayarlarını sıfırla’’ diyerek bir sonraki ekranda da ‘’Telefonu sıfırla’’ demenizle birlikte gelen sayfada ‘’Her şeyi sil’’ demeniz ile birlikte işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

İlk sıfırlama yöntemi için belirtilen ayarları devreye koymanız bu kadarlıktır. İkinci ayar için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Asus Zenfone 6 ZS630KL sıfırlama

Asus Zenfone 6 ZS630KL sıfırlama işlemleri için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi azalt tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data/facktroy reset’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber ’Reboot system now’’ seçip açma power tuşuna basılı tutarak işlemlerinizi bitiriyorsunuz.

Artık telefonunuzun sıfırlama işlemleri başlatılmış olacağından ayarlarınızda da sona yaklaşmış olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorum bölümünden ulaştırabilirsiniz. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler sağlıklı günler dileriz.

Önceki İçerikSuper Seducer 2 sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikAsus Zenfone Max pro format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz