Android telefonumun ekranını döndüremiyorum ne yapsam da çalışmıyor nasıl bir yol izlemeliyim? Sorusunun yanıtı hazırladığımız makalede yer almaktadır.

Youtube, facebook, ,instagram ve twitter uygulamaların yanı sıra daha bir çok uygulama içerisinde videoları izlemekteyiz. Bu videoların izlenebilmesi için yatay ya da tam ekranı otomatik olarak ayarlamasını sağlayıp işlemleri gerçekleştiriyoruz.  Yani siz istediğiniz görüntüyü istediğiniz şekilde izlemek istiyorsunuz ve bu da sizin en doğal hakkınızdır. Android telefon kullanıcıları telefonlarında ekranın dönmediğini sensör ayarlarının çalışmadığını dile getirmektedirler. Tabi bu tarz durumlar üreticiler tarafından öncesinden düşünüldüğü için telefonların içerisine otomatik döndürme işlemlerini koymaktadırlar. Bu saye de siz telefonu yana yani yatay tuttuğunuz da video otomatik olarak tam ekrana düşecektir. Eğer siz telefonu dik tuttuğunuz da izlenen video dikey bir hal alacaktır. Lakin bazı kullanıcılar bu işlemin otomatikte olmasına rağmen ele alınmadığını dile getirmektedirler. Bizde sebep neden ilişkisini kapsamlıca ele almış bulunuyoruz. Yapılan araştırmaların işlemleri için nelere dikkat etmeniz gerektiği aşağıda sizinle paylaşmış bulunuyoruz.

Android telefonumun ekranını döndüremiyorum

Telefonumun ekranı çalışmıyor, telefonumun sensörü çalışmıyor, telefonumu yataya çevrilmiyor, telefon yatay olmuyor, android ekran dikey olmuyor, android telefonum yatay olmuyor, android cihazlarında yaşanan bu ve benzeri sıkıntıların önüne geçilebilmesi haberini konu aldığımız işlemleri araştırdık. Sizlerin aklında yer alan bu soru işaretleri için birlikte işlemlerimizi sağlayacağız.

Android ekranı dönmüyor

Android işletim sistemli telefonlarında örneğin Samsung, Sony, Lg Asus gibi markalarda video izleme sırasında oluşan bir hatadan dolayı ekran dönmüyorsa bu durumda yapacağımız işlemleri adım adım aktaracağız.

Android telefonumun ekranını döndüremiyorum, telefon ekranı dönmüyor, ekran dönmüyor, telefon ekranı çalışmıyor, telefon ekranını döndüremiyorum, android ekranı dönmüyor

  • İlk olarak telefonumuzun ”Ayarlar” alanına giriş yapıyoruz.
  • Sonrasında ”Ekran” alanına giriş sağlayalım.
  • Ekrana girdikten sonra ”Ekranı otomatik döndür” seçeneğine giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • Ekranı otomatik döndür seçeneği eğer işaretli değilse bu işaretleyip çıkış yapıp video açmayı deneyelim. Bu sayede sorun giderilmiş olacaktır.
  • Onun haricinde sayfayı aşağıya doğru çektiğiniz de ”Ekran döndürme” ikonu tıklayalım.
  • Ya da eğer sizin telefonuza gelen bir güncelleme sonrasında bu sorun yaşanmaya başladıysa herhangi bir işlem yapmayalım.
  • Ta ki yeni bir güncelleme gelinceye kadar bekleyin sorun kendiliğinden giderilecektir.
  • Yapılan bu işlemler sonrasında hala daha sorun devam ediyorsa telefonunuzda yedek almak istediğiniz uygulamaları yedek alın.
  • Şarj oranı %70 üzerinde ise sıfırlama işlemlerini sağlayalım.

Sıfırlama işlemleri sonrasında Android telefonumun ekranını döndüremiyorum sorunu ortadan kalkmış olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz