LG telefonum kendi kendine kapanıp açılıyor ya da tekrarında açılmıyor ne yapmalıyım? Diyerek girdiğiniz araştırmalar sonuç bulması için araştırmalarımızı sağladık.

Akıllı telefonlar kullanıcıların tercihleri arasında olan LG, G2, G2, G4 ve bir üst modellerinde yaşanan kapanma sorunlar can sıkıcı hal almaya başladı. Telefonunuzda facebook, twitter, youtube, instagram ya da whatsapp hesaplarında yaptığınız gezintiler sırasında telefon bir anda kapanmaktadır. Yaşanan bu sorun sonrasında bir çok telefon kullanıcı telefonlarını kırma noktasına gelmektedir. Arkadaşımızla konuşma sırasında sanki karşı tarafın suratına kapatmış gibi oluyoruz. Telefonum kendiliğinden kapandı dediğimiz de ise ani bir tepki ile karşılaşabiliyoruz. Sorun sizlik bir sorun olmamasına rağmen böyle tepkilere maruz kalmanız haliyle moral bozukluğuna sebep vermektedir.  Hiç bir sorun yokken bir anda kapanan telefonunuzdaki bu sorunun giderilmesi adına birlikte işlemlerimizi sağlayacağız. Eğer problem donanımsal kaynaklı ise cihazı servise göndermekten başka çaremiz bulunmamaktadır. Yalnız yazılımsal bir sorun yaşıyorsanız aşağıdaki işlem ayarları sonrasında problem çözüme kavuşmuş olacaktır.

LG telefonum kendi kendine kapanıp açılıyor

LG telefonum kendiliğinden kapandı, lg telefonum bir anda kapanıyor, lg telefonum durduk yere kapanıyor, lg telefonum kendi kendine kapandıktan sonra açılıyor ya da açılmıyor diye sorunlar artmaya başladı. Sürekli artış gösteren bu problemin altında yatan nedenleri araştırmış bulunuyoruz. Donanımsal değilde yazılımsal yani bizim telefon üzerinden yapacağımız işlemler sonrasında giderilecek bir sorun ise bunu gidereceğiz.

LG telefonum kendiliğinden kapanıyor

Şimdi öncelikle şunu belirtmek isterim. Eğer telefonunuzdaki yaşanan bu kapanma sorunu donanımsal değilse ve bir anda ortaya çıktıysa ilk yapmanız gereken işlem son yüklenen uygulamalardır. Yani ne anlama geliyor bu şimdi diye düşünmeniz de normal. Bazı indirilen uygulamalar telefonun içerisine zarar vermektedir. Haliyle hangi uygulamayı yükledikten sonra bu sorun ortaya çıktıysa hemen o uygulamayı telefonumuzdan kaldıralım. Uygulamayı kaldırdıktan sonra telefonu kapatıp açalım ve kullanmaya başlayalım.

LG telefonum kendi kendine kapanıp açılıyor, lg kapanıyor, lg açılmıyor, lg telefonum kendiliğinden kapanıyor, lg telefonum kapanıp açılıyor, lg telefonlarda kapanma sorunu

Ancak ben bir uygulama indirmedim ki, bu sorun durduk yere ortaya çıktı diyorsanız bu durumda cihazı sıfırlamak en doğrusu olacaktır. Cihazın ilk olarak yedeklemesini alalım. Sonrasında %70 şarj oranına getirelim.

Beraberinde Ayarlar > Genel > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla > Her şeyi sil (cihazı sıfırla) adımlarını takip edelim. Telefonumuzun içerisinde yapacağımız bu işlemler sonrasında yeniden açılacaktır. Yeniden açılan cihazda böyle bir sorun artık ortaya çıkmayacaktır.

Hayır kardeşim ben yaptım hala daha sorun devam ediyor diyorsanız. Bu durumda LG telefonum kendi kendine kapanıp açılıyor sorunu donanımsal kaynaklıdır. Cihazın garanti varsa garanti servisine yok ise tanıdık bir telefoncuya götürmeniz de fayda bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz