Android telefonumda wifi az cekiyor cekmiyor nasıl güçlendirebilirim diye soru işaretlerini ortadan kaldırmak ve probleminize çözüm için makalemizi inceleyebilirsiniz.

Akıllı telefonlar çıktıktan sonra artık bilgisayar kullanımları devre dışı kaldı diyebiliriz. Kullanıcılar güncel haberleri ve buna bağlı olarak sosyal medya gezintilerinin hepsini telefonları üzerinden sağlamaktadır. Haliyle internet paketi alarak mobil verilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Mobil veriniz eğer internetiniz bitmediyse her yerde sorunsuz şekilde çekim sağlamaktadır. Fakat belli bir zaman dilimi geçip ay ortalarına gelince mobil veri bağlantısı bitmektedir. Öyle rahat rahat video izlenimi sağlayamazsınız. Bu nedenden ötürü evlerimizdeki modemlerimize ihtiyaç duyulmaktadır. Her evin ihtiyacı olan internet bağlantısını bize sunmakta olan modemlerimizin wi-fi bağlantısına her daim ihtiyaç duymaktayız. Bu sebepten ötürüdür ki kablosuz çekim alanı yüksek bir modem almaktayız. Wi-fi görülen alanda eğer evdeyseniz bunun için yapılacak işlemler modem üzerinde bulunmaktadır. Lakin eğer dışarda bir cafe ya da çay ocağında iseniz ve wifi çekmiyor ise bu durumda çok fazla işlem bulunmaktadır. Ama wifi güçlendirme işlemleri için nelerin gerekli olduğunu haberimizde sizler için detaylandıracağız.

Android telefonumda wifi az cekiyor cekmiyor

Android wifi güçlendirme, android wifi sinyal artırma, android telefonumun wifisi çekmiyor, android telefonumda wifi sinyalini yükseltmek istiyorum diye gelen sitemlerin ardı arkası kesilmemektedir. Biz de gelen bu sitemlerin önüne geçilebilmesi için yapılan araştırmalarımızı sizlere sunumunu sağlıyoruz. İlk olarak modeme müdahale edilmesi gerekiyor ama dışarıda bir yerdeyseniz bunu yapmanız mümkün değildir.

android telefonum wifi az çekiyor

Android telefonumuzda wi-fi bağlantısının az geldiği yer eviniz ise bu durumda gereksiz uygulamaları telefona indirmemize hiç mi hiç gerek bulunmamaktadır. Neden mi? Çünkü bu uygulamalar olmadık yerde telefonuzun içerisine virüs getirebilir. Telefonu yavaşlatır. Peki o zaman ne yapmalıyım diyen kullanıcıların olduğunu varsayıyorum.

Android telefonumda wifi az cekiyor cekmiyor, telefon wifi çekmiyor, telefon wifi az çekiyor, android wifi çekmiyor, telefonum wifisini güçlendirme, android telefonum wifi az çekiyor

Evimizdeki modem eğer dip odalarda bir yerde ise onu salonun ortasına getirmeniz gerekmektedir. Haricinde yer de bir yerde durmaması gerekiyor. Sehpa veya masa var ise onun üzerine koymanız gereklidir. Bu işlemin yapılandırdıktan sonra modeminizi resetleyip yeniden kuralım.

Modemin model ve markasına göre tüm makaleler sayfamızda yer aldığı için arama çubuğuna yazmanız yeterli olacaktır. Onun haricinde modemin içerisinde var olan ”WLAN” alanına giriş sağlayarak Kanal; 6,9,11 olarak ayarlanmalıdır.

Android telefonumda wifi az cekiyor cekmiyor, telefon wifi çekmiyor, telefon wifi az çekiyor, android wifi çekmiyor, telefonum wifisini güçlendirme, android telefonum wifi az çekiyor

Yaptığımız bu işlemler modem için geçerliliğini korumaktadır. Telefon içerisinde wifinin az çektiğini düşünüyorsanız bu durumda kılıf varsa kılıfı çıkartın. Modeme yakın bir yere gitmeyi çalışın.

Android telefonumda wifi az cekiyor cekmiyor sorunu için aklınızda var olan soru işaretlerini yorum alanında bizimle paylaşabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz