Odanda odaya geçince modemin wifisi cekmiyor diyen bir kullanıcı iseniz ve bu sorun karşısında ne yapabilirim? Demekten sıkıldıysanız detaylar yazımızda.

Günümüz çağında artık internet olmazsa olmazlarımız arasındadır. Her evin ihtiyacı haline gelen internete aracı olan modemlerimiz bulunmaktadır. Yaşlısından gencine herkesin elinde artık akıllı telefonlar yer almaktadır. Haliyle bu telefonların mobil verileri bizlere yetmemektedir. Bu sebepten ötürü wi-finin olduğu yerde anında mobil verisini kapatıp wi-fi üzerinden giriş sağlarız. Tüm bu işlemler doğrultusunda eviniz büyük bir ev ise ya da küçük bir evde olmanıza rağmen modem çekmiyorsa bu durumda yapılacakları sıralayacağız. Birlikte gerçekleştireceğimiz işlem ayarları sonrasında bundan sonraki dönem içerisinde yaşanan bu sorun ortadan kalkmış olacaktır. Yalnız adımları sizlere yüzeysel ama detaylı bir şekilde anlayacağız. Sizlerden isteğimiz yapmanız gerekenleri harfiyen uygulamak olacaktır. Her odada çekmeyen modeminiz için neler yapılması gerekli olan bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Odanda odaya geçince modemin wifisi cekmiyor

Modem her odada çekmiyor, modemim sinyali vermiyor, modemde sinyali zayıf alıyorum, modemim sinyal bağlantısı çok zayıf, başka bir odaya geçince wifi az çekiyor, modemden uzaklaşınca wi-fi azalıyor gibi binlerce sorun teşkil eden sebepler yazabilirim. Önemli olan ise bu yaşanan sorunların ne ile alakalı olduğunu bulup buna bağlı önlem almak olacaktır.

modem her odada çekmiyor,

İlk olarak şunu belirtmeliyim eğer modeminiz çok eski ve kullanımı çok uzun süre olan bir modem ise size önerim modemi değiştirmek olacaktır. Çünkü ne yaparsanız yapın istenilen verimi alamazsınız. Artık günümüz teknolojisine ayak uyduran yeni nesil modemler bulunmaktadır.

Odanda odaya geçince modemin wifisi cekmiyor, wifi çekmiyor, evdeki wifi çekmiyor, modem her odada çekmiyor, wifi az çekiyor, modemim çekmiyor

Onun haricinde eğer modemin sinyalini yükseltmek istiyorsanız. Modemi salonunuzun ortasına koymanızı tavsiye ediyorum. Sehpa üzerinde bir yerde durarak antenli bir modem kullanıyorsanız antenlerin 90 derece yukarıya bakması önemli bir detaydır.

Modemin çekmiyor

Bunların haricinde eğer eviniz iki katlı bir ev ise bu durumda wi-fi güçlendirici yani Access point alabilir ve alanın çekim gücünü artırabilirsiniz. Sonrasında modemi resetleyip yeniden kurulum sağlayabilirsiniz.

Odanda odaya geçince modemin wifisi cekmiyor, wifi çekmiyor, evdeki wifi çekmiyor, modem her odada çekmiyor, wifi az çekiyor, modemim çekmiyor

Modem resetlendikten sonra modemin marka ve modelini sayfamızın arama bölümüne yazarsanız kurulum detaylarına ulaşırsınız. Kurulumu yaparken tüm modemlerde var olan ”Kablosuz>WLAN” alanına giriş yaptıktan sonra Kanal ayarı göreceksiniz. Kanal ; 6,9,11 olarak şekilde yapılandırmasını sağlayalım.

Gerçekleştirdiğimiz bu işlem ayarları sonrasında yaşanan Odanda odaya geçince modemin wifisi cekmiyor sorunu da ortadan kalkmış olacaktır.

Önceki İçerikAndroid telefonumda wifi az cekiyor cekmiyor
Sonraki İçerikAndroid telefonumda silinen oyunları geri getirme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz