Android telefonumda internet paylaşımı olmuyor yapamıyorsanız ve telefondan telefona nasıl internet paylaşılır merak ediyorsanız detaylar haberimizde.

Oturduğumuz bir ortamda arkadaşımız veya akrabamız bize ya kardeşim telefonunun internetini paylaşabilir misin? Diye aniden soru sorabilir. Bu durumda interneti nasıl paylaşılacağını daha öncesinden yapmadıysanız bilmemeniz kadar doğal bir durum yoktur. Ya da sizin internetinizin olmamasından ötürü arkadaşınızdan ricada bulunabilirsiniz. Fakat bu rica sonrasında ikiniz de internet paylaşımının telefonda nasıl yapılacağını bilemiyorsanız yazımız işinizi görecektir. Telefondan telefona nasıl internet vereceğinizi kapsamlıca konu alacağız. Bu işlemin adına hotspot yani internet paylaşımı adı verilmektedir. Yalnız interneti paylaştığınız kişiye video izlememesi gerektiğini ve kısıtlı sayıda GB hakkının olduğunu ve hemen bitebileceğini belirterek paylaşımı sağlamanız daha iyi olacaktır. Çünkü GB izlenecek videolardan dolayı hemen bitebilir. Paylaşım yaparken buna dikkat etmeniz gereklidir.

Android telefonumda internet paylaşımı olmuyor

Telefonumun internetini nasıl paylaşabilirim, telefonumun hotspot ayarını açmak istiyorum, telefondan telefona internet aktarımı nasıl yapılır? Android cihazlarda bu işlemin hangi alandan yapıldığını ve sonrasında nasıl şifre girişinin sağlanacağını konu aldığımız yazımızda öğrenebilirsiniz. Ayarı sağladıktan sonra ilerleyen dönemde sizin internetiniz olmadığında arkadaşınızdan isterseniz o da bilmiyorsa siz ona yardım ederek işlem yapabilirsiniz.

Telefonumun internetini paylaştıramıyorum

Şimdi öncelikli olarak telefonun internetini paylaşabilmeniz adına yapmanız gereken ilk işlemlerden birisi telefonun ”Ayarlar” alanına giriş yapmak olacaktır. Sonrasında gelecek olan ekran bilgilendirmesinde ”İnternet erişimi ve mobil erişim noktası yazacaktır. Buraya giriş sağladıktan sonra gelen ekran üzerinden ”Mobil erişim noktası” alanına giriş yapıyoruz. Sonrasında sağ üst alandaki ikonu sağa doğru kaydırmanız halinde işlemler tamamlanmış olacaktır. Alt kısımda şifre ikonu yazacak buradan kontrol sağlayıp internete diğer cihazdan girebilirsiniz.

Android telefonumda internet paylaşımı olmuyor, telefonumun internetini paylaşamıyorum, telefondan telefona internet veremiyorum, telefonun internetini paylaştıramıyorum, android telefonun interneti nasıl paylaşılır, android hotspot ayarı

Farklı marka modelli android cihazlarda ise bazen ayarı farklı yerden sağlayabiliyorsunuz. ”Ayarlar>Kablosuz ve ağlar>Diğer” kısmına giriş işlemi gerçekleştirildikten sonra Taşınabilir wifi hotspot göreceksiniz. Bunu aktif hale getirmemiz ile birlikte internet paylaşım işlemleri tamamlanmış olacaktır.

Yapılan her iki işlem sonrasında ”Wifi” alanında kendi hotspot isminiz görünecektir. Ona bağlan diyin sayfada bulunan şifreyi girerek internet paylaşımını sağlamış olun. İşlemler bu kadardır. İyi gezintiler dilerim.

Önceki İçerikTelefonumdan konum gönderemiyorum atılmıyor
Sonraki İçerikiPhone telefonumda internet paylaşımı olmuyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz