Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda ZOOM anket oluşturamıyorum ve yapamıyorum işlemlerinin nereden ve nasıl yapılacağı konusunda sizi aydınlatacağız.

Uzaktan eğitimlerin hızla devam ettiği bu dönemde ZOOM ise öğrencilere yardımcı uygulamaya olmaya devam etmektedir. Uygulama hakkında merak edilen konuları sizlere paylaşırken son olarak ZOOM anket oluşturamıyorum ve yapamıyorum diyenlere özel işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

Anket oluşturma işlemlerini çoğu sosyal medya uygulamalarında işleme koyabiliyoruz. Nitekim toplantı uygulaması olan ZOOM platformunda da bu hizmetten yararlanabilmeniz mümkündür. Katılımcıları sizlere geri bildirimlerini alabilmeniz için bundan iyi bir yöntem bulamazsınız. Çoktan seçmeli ve tek cevaplı oluşturacağınız anketlerle birlikte geri bildirimleri alabilirsiniz. Aynı anda bu anket bilgilerini canlı olarak görebilmeniz de mümkündür.

ZOOM anket oluşturamıyorum ve yapamıyorum

ZOOM

ZOOM anket oluşturamıyorum diyorsanız muhtemelen olarak işlemin nereden yapıldığını bilmiyor olmanızdandır. Anketin oluşturulabilmesi için öncelikle ZOOM platformunuzun içerisine giriş gerçekleştirin. Ve ardından son tarafta bulunan ‘’Account Management’’ seçeneğinin alt tarafında yer alan ‘’Account setting’’ bölümüne tıklayın.

Daha sonrasında ise gelen sayfayı aşağıya doğru indirdiğinizde karşınızda bulunan ‘’Polling’’ yazısının üzerine tıklayıp aktif duruma getirmeniz gerekmektedir. Bu alana tıklamanız ile birlikte artık anket oluşturma işlemlerini devreye koyabilirsiniz.

ZOOM ana ekranında yer alan ‘’Personal’’ yazısına tıklayıp oradan da ‘’Meeting’’ yazan bölmeye dokunun. Bu alana gelmenizle birlikte açılan sayfada daha öncesinde planlamış olduğunuz toplantıya bağlı olarak bir anket ekleme işlemi sağlayın. İşlemler için ise ‘’Upcoming Meetings’’ altında yer alan ‘’How-to Geek Polling Meeting’’ bölmesine dokunun.

ZOOM anket oluşturamıyorum

ZOOM anket yapamıyorum işlemlerine devam ederken karşınıza anketi ekleyeceğiniz sayfa gelecektir. Burada anketinize ilk işlem olarak isim vermeniz istenecektir. İsmi vererek cevaplarında neler olup olmayacağını kendiniz belirliyorsunuz.

Ayarlarınızın devamında gelen sayfada anket için sormak istediğiniz soruyu sorup ardından ise cevaplarınızı yapmanız gerekmektedir. Burada unutmamanız gereken en önemli hususlardan birisi ise soruların en fazla 10 cevap alabileceğinizdir.

Adımların sonuna geldiğinizde ise gelen pencere ekranının altında yer alan ‘’Add a Question’’ yani Soru ekle’’ butonuna tıklayıp soru ekleyebilirsiniz. İşlemleri tamamladığınızda ise ‘’Save’’ butonuna tıklayıp kaydetme işlemlerinizi bitirmenizle birlikte anket oluşmuş olacaktır. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

ZOOM anket yapamıyorum
ZOOM anket oluşturamıyorum ve yapamıyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz