Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Signal okundu bilgisi kapatma ve kaldırma işlemlerini nereden yapılacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Mesajlaşma uygulamalarında sadece sohbet etmemekteyiz. Aynı zamanda sesli mesaj, görüntülü arama ya da sesli aramada sağlayabiliyoruz. Bunların haricinde var olan belirli işaretle de karşı tarafın mesajımızı okuyup okumadığını anlayabiliyoruz. Signal okundu bilgisi kapatma ve kaldırma ayarlarını işleme koymak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Mesajın okunup okunmadığı karşı tarafın görmesini istemiyorsanız eğer bu ayarı uygulama içerisinde sağlamanız mümkündür. Siz bu işlemi karşı taraf için istiyorsunuz ancak özelliği kapalı duruma getirdiğiniz de sizde mesajın okunup okunmadığını göremeyeceksiniz. Şimdi isterseniz bu ayarı nasıl kapalı duruma getireceğinizi birlikte inceleyelim.

Signal okundu bilgisi kapatma ve kaldırma

Signal okundu bilgisi kapatma

Signal okundu bilgisi kapatma adımlarını tamamen uygulamanın kendi içerisinden sağlayacaksınız. Aşamalar hakkında bilgi verirken işlemlerin aynı zamanda görsel olacak şekilde de bilgisini sizinle paylaşıyor olacağız. Tek ricamız adımları verdiğimiz şekilde işleme koymanızdır. Hazırsanız eğer ayarlara başlayabiliriz.

Öncelikle telefonunuzdan Signal uygulamasının içerisine giriş gerçekleştirin. Daha sonrasında ise gelen sayfanın sol üst köşesinde yer alan Profil resminizin olduğu bölmeye dokunun. Gelen sayfada ‘’Gizlilik’’ bölmesine giriş gerçekleştirin.

Gizlilik alanına giriş yaptığınızda gelen sayfanın en üst tarafında ‘’Okundu bilgisi’’ yazısını göreceksiniz. Burası muhtemelen sizde açık durumdadır. Burayı kapalı duruma getirebilmeniz için ilgili tik işaretini sola doğru kaydırmanız yeterlidir.

Artık Signal mesajlaşma uygulamasında okundu bilginiz kapatılmış olacaktır. Ne sizin mesajları okuduğunuz anlaşılacak ne de siz karşı tarafın mesajı okuyup okumadığını anlayabileceksiniz.

Signal okundu bilgisi kaldırma işlemleri için normal şartlarda belirtilen yere gelip tik işaretini sola doğru kaydırmanız sorunu giderecektir. Sorunun giderilmediğini fark ettiğiniz an itibariyle bunun sizle alakalı olmadığını anlayabilirsiniz.

Muhtemelen işlem esnasında bağlantı kopmuş ya da sunucularda sorun yaşanmış olabilir. Bundan emin olabilmeniz için ise internet bağlantınızı gözden geçirip sunucunda hata olup olmadığını öğrenmek içinde arkadaşınızdan bilgi alabilirsiniz.

Verdiğimiz bu bilgilendirmeleri işleme koymanızla birlikte sorununuzun olmadığını fark ederseniz uygulamayı bir kere kapatıp açıp ya da kaldırıp yeniden yükleme yaparak deneme sağlayın. Ayarlarınız neticesinde problem devam eder ise bize ulaşın kısmından Signal yetkililerine sorunu bildirebilirsiniz.

Signal okundu bilgisi kapatma ve kaldırma
Önceki İçerikSignal Pin değiştirme ve değiştiremiyorum
Sonraki İçerikZOOM anket oluşturamıyorum ve yapamıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here