Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Redmi 9T format atma ve sıfırlama ayarlarını nereden sağlayacağınızı detaylı şekilde ele almış bulunuyoruz.

Kullanıyor olduğumuz telefonlarda meydana gelen arızaların giderilmediği durumlarda en son ihtimal cihazın sıfırlama adımlarına gitmekteyiz. Ürünün sıfırlamasının sağlanabilmesi için de kısa araştırmalar yapmanız yeterli olmaktadır. Xiaomi Redmi 9T format atma ve sıfırlama konusundaki ayarlarınızı hangi alandan işleme koyacağınıza beraber göz gezdireceğiz.

  • Telefonlarınızın sıfırlama ayarları cihazdan cihaza göre değişkenlik gösterebilmektedir.
  • Ürününüzün sorunsuz şekilde ayarlanabilmesi için yapılması gerekenlerin neler olduğunu adım adım sizlere paylaşırken sorununuzu da bu doğrultuda gidereceğiz.
  • Sizden isteğimiz verdiğimiz aşamaları doğru bir şekilde işleme koymanız olacaktır.

Xiaomi Redmi 9T format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 9T format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 9T format atma işlemlerinizin öncesinde telefonunuzda yer alan yedeklerinizi almanızı tavsiye ediyoruz. Yedeklerin almadan sıfırlamaya başlamanız demek telefonunuzdaki tüm bilgilerin kaybolmamasına sebebiyet verecektir. Yedeklerinizi alırken, rehberinizi, uygulama şifre bilgilerinizi de unutmamanız da fayda var.

Haricinde telefonunuzun şarj oranının da aynı zaman %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gereklidir. Oran bu şekilde olmadan sıfırlamaya başlamanız halinde cihazda teknik sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

  • Verdiğimiz bilgileri dikkate almanız durumunda sıfırlama ayarları için öncelikle telefonunuzun ‘’Menü’’ alanına gelerek,
  • Oradan da ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş işlemi sağlayın.
  • Açılan ekranda ‘’Yedekle ve sıfırla’’ butonuna dokunun.
  • Ve ardından gelen sayfada ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyelim.
  • Bir sonraki ekranda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ demenizle birlikte ‘’Her şeyi sil’’ demeniz durumunda cihazın içerisindeki tüm verilerinizin silinmiş olmasına da onay vereceksiniz.

Telefonunuzun sıfırlanabilmesi için ilk yöntemi bu doğrultuda kaleme almış oldunuz. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları devreye almanız gereklidir.

Xiaomi Redmi 9T sıfırlama

Xiaomi Redmi 9T sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikCRSED F.O.A.D. sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikNokia g-240w-c gpon kablosuz ayarları ve şifre değiştirme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here