Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Nova 8 pro format atma ve sıfırlama ayarları konusundaki işlemlerinizi nasıl sağlayacağınızı ele aldık.

Mevcutta kullanıyor olduğunuz telefonunuzda nedenini bilmediğiniz teknik problemlerle karşılaşabilirsiniz. Yaşamış olduğunuz sorunun giderilebilmesi için artık kısa bir araştırma sağlamak yeterliyken aynı şekilde sıfırlama işlemlerini de sağlamanız için araştırmalarınız size yeterli olacaktır. Huawei Nova 8 pro format atma ve sıfırlama adımları konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız eğer ayarlar konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Her cihazın kendine has sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. Hangi yöntemin nasıl ele alındığına dair bilgiler telefondan telefona göre değişkenlik göstermektedir.
  • Sizin telefonunuzun da iki ayrı sıfırlama yöntemi bulunmaktadır.
  • Yöntemlerin her ikisini de ayrı şekilde ele alarak sıfırlama ayarlarınızı kolaylaştıracağız.

Huawei Nova 8 pro format atma ve sıfırlama

Huawei Nova 8 pro format atma ve sıfırlama

Huawei Nova 8 pro format atma işlemi kolay gibi görünse de aslında çok şey isteyen bir işlemdir. Bir kere sıfırlama sağlıyorsanız eğer tüm sorumluluğun size ait olduğunu da unutmamanız gereklidir. Dolayısıyla bizde işlemlerinize başlamadan önce yedeklerinizi almanızı tavsiye ediyoruz. Yedeklerinizi alıp uygulama şifrelerini bir kenara not etmeniz lazım.

Verilerinizi bir kenara not etmenizle beraber telefonunuzun da şarj oranının %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bilgileri bahsedilen şekilde işleme koymanızla birlikte artık geriye kalan tek işlem cihazın sıfırlanmasıdır.

  • Sıfırlama işlemi için öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin.
  • Oradan da gelen sayfada ‘’Yedekle ve sıfırla’’ seçeneğine dokunun.
  • Devamındaki ekran da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ butonuna tıklayın.
  • Ardından gelecek olan ekranda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ seçeneğine tıklayıp cihazın sıfırlama işlemlerini bitirebilirsiniz.
  • Gerçekleştireceğiniz ayarlar cihazın sıfırlanabilmesi için ilk yöntemdir. İkinci yöntem için aşağıdaki adımları ele alabilirsiniz.

Huawei Nova 8 pro sıfırlama

Huawei Nova 8 pro sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

İşlemlerinizi belirtilen şekilde devreye almanızla birlikte hiçbir sorun yaşamadan sıfırlamalarınızı bitirmiş olmalısınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz yer olur ise bize yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikGalactic Civilizations 3 sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikTelegrama katıldı bildirimi gelmesin ve kapatma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here