Vestel Televizyonunda Ses Gelmiyor Cıkmıyor probleminin altında yatan sebebin neler olduğunu makalemizde değineceğiz. Vestel tv uydu alıcısı ve hdmı kısmında yaşanan ses sorunu için çözüm yayınladığımız yazıda yer almaktadır.

Evimizde kullanım gerçekleştirmiş olduğumuz televizyonlarda ses sorunu yaşıyorsa bu durumda televizyonunuzun kablo bağlantılarını kontrol ettikten sonra harici durumunda bir de anten bağlantısını kontrol etmeniz gerekecektir. Eğer sizlerin televizyonlarınızın arka kısmında açma ve kapama düğmesi var ise buradan da ayarlarınızı sağlayabilirsiniz. İlk olarak bu kontrolleri sağlayabilirsiniz. Sizler vestel tv kullanıcısı iseniz bu durumda yapılması gerekenleri daha detaylı olarak ele almış bulunmaktayız. Televizyonunuzun içerisinde bağlantı ayarlarının nerede olduğunu ve buna bağlı olacak şekilde yapılan ayarlar sonrasında ki işlem bağlantılarını da sunmuş olacağız.

Vestel Televizyonunda Ses Gelmiyor Cıkmıyor

vestel tv ses sorunu, vestel tv ses yok, vestel tv ses gelmiyor, vestel tv ses çıkmıyor, vestel tv hdmı ses sorunu ile ilgili yaşanan sorun için adımlarınızı nasıl sağlayacağınızı tek tek kaleme alacağız. Anlatımımız sonrasında umarım televizyonunuzda yaşanan ses sorununa çözüm bulabileceğiz. Akla takılan soruları yorum alanında belirtmeniz yeterli olacaktır.

Vestel Tv Ses Gelmiyor

İlk olarak vestel tv kullanıcısı iseniz bu durumda televizyon kumandasını elinize alınız.

 • Tv kumandasını ele aldıktan sonra ”Menü” tuşuna tıklıyoruz.
 • Gelecek olan ekranda ”Ayarlar” bölümüne giriş işlemi sağlıyoruz.
 • Sonrasında gelen ekranda ”Dil” seçeneğine giriyoruz.
 • Burada ses ve dil seçenek ayarları bulunmaktadır. Bu alan üzerinden ses seviyesiyle alakalı bağlantıları kontrol ediyoruz.

Vestel Tv Ses Yok

Bahsettiğimiz ayarları sağladıktan sonra hala daha problem devam ediyorsa bu durumda ikinci adımımıza geçiyoruz.

 • Televizyon ve uydu alıcılarının iki farklı kumandası yer almaktadır.
 • İlk olarak televizyon kumandasından televizyon sesini açmayı deneyip sonrasında sorun devam ediyorsa uydu alıcısı üzerinden ses açma işlemini denemesini sağlayalım.
 • Sonrasında televizyonda görüntü olmasına rağmen ses kaynaklı sıkıntınız cihazın eğer sesiyle ilgiliyse yapacağınız bu ayar kesin çözüm sunacaktır.
Vestel Tv Ses Sorunu

Tüm bu ayarlar işlemleri sonrasında hala daha sorun devam ediyorsa bu durumda son olarak kontrol etmeniz gereken kontrollerden birisi televizyon kumandasının televizyonunuza doğru olacak şekilde tutulup tutulmadığını kontrol etmek olacaktır.

Yapacağınız bu işlem ayarları sonrasında vestel televizyonunuzda yaşanan sorunlar ortadan kalkacaktır. İyi seyirler dileriz.

Vestel Televizyonunda Ses Gelmiyor Cıkmıyor, vestel tv ses sorunu, vestel tv ses yok, vestel tv ses gelmiyor, vestel tv ses çıkmıyor, vestel tv hdmı ses sorunu Vestel Televizyonunda Ses Gelmiyor Cıkmıyor, vestel tv ses sorunu, vestel tv ses yok, vestel tv ses gelmiyor, vestel tv ses çıkmıyor, vestel tv hdmı ses sorunu Vestel Televizyonunda Ses Gelmiyor Cıkmıyor, vestel tv ses sorunu, vestel tv ses yok, vestel tv ses gelmiyor, vestel tv ses çıkmıyor, vestel tv hdmı ses sorunu Vestel Televizyonunda Ses Gelmiyor Cıkmıyor, vestel tv ses sorunu, vestel tv ses yok, vestel tv ses gelmiyor, vestel tv ses çıkmıyor, vestel tv hdmı ses sorunu

10 YORUMLAR

 1. Şaka mı bu açıklama ? Yazı uzun görünsün diye iyi saçmalamışsınız. Kullanımını gerçekleştirdiğimiz televizyona kumandayı doğru tutmak gerektiğini söylemeniz çok işe yaradı. Zaten biz de fişi bile takmamışız.
  Boş içerik !

 2. Smart tv de internet üzerinden açtığım videolarda ses gelmiyor. Youtube da ses var. Sadece tarayıcıda açtığım videolarda yık. Bu durumda ne yapabilirim?

 3. Oda çok isindigj zaman TV nin sesi gidiyor TV yi kapatıyoruz 10 dk kadar sonra açıyoruz ses geliyor bu durum oda sıcaklığına göre sürekli olan bı durum TV nin sorunu ne

 4. Bu aşşağılayarak bir açıklamadır yazıklar olsun kumandayı televizyona doğru tutun yok efendim dil ayarları yapın bune saçmalıktır sanki kumandayi tavanamı tutuyoruz dil ile ne alakası var acaba

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz