instagram Hashtag Yapamıyorum Gözükmüyor sebebi nedir? Çözümü noktasında ne yapmanız gerekiyorsa onları anlatımını sağlayacağız. İnstagram video ve resimlerde yaptığınız hashtag’lar görünmüyorsa aklınıza eminim engellendin mi ? Sorunu gelmektedir. Cevabı makalemizde yer almaktadır.

Dünyanın en çok girişini yaptığı instagram uygulamasında takip yöntemi ile fenomen olunmaktadır. Uygulamada kısa süre içerisinde fenomen olabilmenizin en iyi yöntemlerinden birisi de verilen hashtag’lardır. İzlediğimiz bir filmin, gittiğimiz bir cafenin, oturduğumuz ortamın hashtag’ını verdiğinize o zamana kadar oraya gitmiş kişilerin ve oraya etiket yapmış kişilerin sizleri görmesinden dolayı takip isteklerinde ciddi bir artış söz konusu olmaktadır. Ancak bazı instagram kullanıcıları instagram hesabı üzerinde yapmış oldukları paylaşım sonrasında resimlerin ve videoların altında vermiş oldukları hashtag‘ların gözükmediğini ve bunu yapamadığını beyan etmektedir. Konu ile ilgili incelmeleri sizler adına kapsamlı olacak şekilde sağlamış bulunmaktayız. Yapacağınız işlem ayarlarını ve soruna sebebiyet veren nedenlerine değineceğiz.

instagram Hashtag Yapamıyorum Gözükmüyor

hashtag gözükmüyor, instagram hashtag yapamıyorum, instagram hashtag engellemesi, instagram hashtag engeli nasıl kaldırılır, videoda hashtag gözükmüyor, resimde hashtag gözükmüyor, instagram hashtag yapmıyor tarzındaki sebeplerden en önemlisi o gün içerisinde çok fazla tag vermenizden ötürü instagram tarafından kısa süreliğine engel yemiş olabilirsiniz. Peki bu sorun nasıl ortadan kalkar bunu da hemen sizlere sunacağız.

İnstagram Hashtag Yapamıyorum

Öncelikle gittiğiniz mekan ya da yaptığınız hashtag’ları çok yaptıysanız ve instagram tarafından size engel geldiğini düşünüyorsanız bu durumda ilk olarak yapmanız gereken işlemlerden biri,

 • Paylaşım sağlamış olduğunuz resim ve videoların altında vermiş olduğunuz hashtag’ların fazla olanlarını profilden kaldıralım.
 • Yaptığınız bu işlem ardından hesabınızdan çıkış sağlayalım.
 • Devamında kesinlikle hesabınıza 3-4 saat giriş gerçekleştirmiyorsunuz.
 • Yapılan işlem ayarları sonrasında aradan 3-4 saat geçtikten sonra hesabınıza tekrar giriş gerçekleştirelim.
 • Hesabınıza giriş işlemi sağladıktan sonra bir adet resim veya fotoğraf paylaşımı sağlayın ancak kesinlikle hashtag vermeyin.
 • Aradan 1 gün yani 24 saat geçmesini bekleyelim.
 • Bu süre zarfında herhangi bir resim ya da video paylaşmanıza özen gösterelim.

İnstagram Hashtag Engeli Nasıl Kaldırılır

Hesapta hashtag ile ilgili yaşadığınız sorun için yukarıda anlattığımız işlem ayarlarını yaptıktan sonra tekrarı bir durum ile karşılaşmanız halinde,

 • İlk yapmanız gereken işlem 24 saat süre dilimi içerisinde sadece 4 adet fotoğraf paylaşın.
 • Paylaşım sağlamış olduğunuz bu resim karelerine kesinlikle hashtag vermeyin aradan zaman geçmesini bekleyin.
 • Tavsiyemiz 1 ila 3 hashtag vermeniz olacaktır.
 • Harici durumunda sürekli verdiğiniz hashtag’ların sebep verdiği olaylardan ötürü sorun yaşayabilirsiniz.

Yapılan ayarlar sonrasında hala daha problem yaşıyor iseniz bu durumda yorum alanında durumu iletebilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

instagram Hashtag Yapamıyorum Gözükmüyor, hashtag gözükmüyor, instagram hashtag yapamıyorum, instagram hashtag engellemesi, instagram hashtag engeli nasıl kaldırılır, videoda hashtag gözükmüyor, resimde hashtag gözükmüyor

21 YORUMLAR

 1. merhaba butik işi ile uğraşıyorum ancak yazdığım hashtaglerde önceden çıkmasına rağmen şu anda çıkmıyor hashtaglerde değişime giderek farklı hashtagler kullandım ve artık hashtaglerde görüntülenme olmuyor mağdur durumdayız yardımcı olabilirseniz çok memnun oluruz şimdiden teşekkürler.

  • Başka bir telefondan deneme sağlayabilir misiniz? Kısa süreli engel aldığınızdan dolayı da olabilir. Yani siz verdiğiniz hashtag olan paylaşımları kaldırın ve uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyip beraberinde 24 saat bekleyin

 2. Merhaba, neredeyse iki haftadır hashtag engelim var. Söylediğiniz adımların hepsini uyguladım. Hem de ilkseferde olmadığı için daha sonra aralıklı günlerde tekrar yaptım sırasıyla aynı adımları ama hala engelim devam ediyor. Yardım edin lütfen be yapmam gerekiyor ☹️ teşekkür ederim.

 3. Engelim benimde devam ediyor hepsini yaptım ve emojisiz yorum paylaştım en az1000i gecik mesaj olması gerekir mis acaba doğru mu hesabımı silsem tekrar yuklesem bütün resimleri geri yuklenirmi

    • Merhaba
     İlk olarak yapılan hashtag bağlantılarının kaldırılması gerekiyor. Oldukça fazla kullanmanız engel almanıza sebebiyet vermiştir.

     Daha öncesindeki hashastag bağlantıları kalktıktan sonra sorun bildir üzerinden sorunu iletip beklemeniz gereklidir. Paylaşımları günde 1 olmak üzere paylaşmanız gerekir. Ve en fazla 5 hashtag kullanabilirsiniz.

  • Merhaba
   İlk olarak yapılan hashtag bağlantılarının kaldırılması gerekiyor. Oldukça fazla kullanmanız engel almanıza sebebiyet vermiştir.

   Daha öncesindeki hashastag bağlantıları kalktıktan sonra sorun bildir üzerinden sorunu iletip beklemeniz gereklidir. Paylaşımları günde 1 olmak üzere paylaşmanız gerekir. Ve en fazla 5 hashtag kullanabilirsiniz.

 4. Merhaba benim askeri gonderiler paylastigim sayfam var yaklasik 3 4 haftadir hashteglerim gorunmuyor eskiden bir videoma ortalama 20000 goruntulenme geliyodu simdi 3000 gecmiyo uygulanacaklari yaptim yine olmadi ne yapabilirim

  • Merhaba Alperen bey

   Yoğun bir şikayet almış olabilirsiniz. Yaşanan bu sorundan dolayı sorun yaşıyorsunuz.

   Hashtag paylaşımına ara vermeniz ve sorun bildirisi üzerinden instagram’a durumu bildirmeniz gereklidir.

 5. Onur bey benimde paylaştığım resimler hastag yaptığım sayfalarda gözükmüyor paylaştığım resimleri mi silmem gerekiyor tam anlamadım yardimci olurmusunuz

 6. Merhaba onur bey sayfam satış sayfası görsellerin altına hastag yazdığımda havuzda görünmüyorum sayfamı yaklaşık 3 gündür kapalı tuttum ama hala engel kalkmadı en son yüklediğim fotoğraflardan hastaglari kaldırdım ama yaklaşık profilimde 1500 e yakın paylaşım var hepsinden hastaglari kaldırmak zorunda mıyım? Ne yapmalıyım lütfen acil yardımcı olursanız sevinirim

 7. Merhaba onur bey sayfam satış sayfası görsellerin altına hastag yazdığımda havuzda görünmüyorum sayfamı yaklaşık 3 gündür kapalı tuttum ama hala engel kalkmadı en son yüklediğim fotoğraflardan hastaglari kaldırdım ama yaklaşık profilimde 1500 e yakın paylaşım var hepsinden hastaglari kaldırmak zorunda mıyım? Ne yapmalıyım lütfen acil yardımcı olursanız sevinirim. Takipçilerim ve müşterilerimi kaybetmek istemiyorum. Tekrar başa dönmek benim için çok zor olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz