Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Tik tok aile eşleşmesi modu nedir ve ne işe yarar noktasında sizi bilgilendiriyor olacağız.

Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan sosyal medya uygulamaların başında tartışmasız olacak şekilde tik tok gelmektedir. Ancak bir çok ebeveynin bu durumdan da rahatsızlık duyduğunu da söylemekte yarar bulunmaktadır. Uygulama ise kendi içerisine getirdiği yeniliklerle bunun önüne geçmektedir. Tik tok aile eşleşmesi modu nedir ve ne işe yarar konusunu sizler için ele alacağız.

Aile eşleşmesi modu nedir hangi alanda kullanım yapılır amaç ne ile alakalıdır. Ya da bu özelliğinin kapanıp açılması ile alakalı aşamalardan size bahsedeceğiz. Vereceğimiz bilgiler ışığında gerekli ayarları sizde sorunsuz şekilde sağlamış olacaksınız.

Tik tok aile eşleştirme modu nedir ve ne işe yarar

Tik tok
  1. Tik tok aile eşleşme modu nedir

Aile eşleşmesi ayarı tamamen anne ve babaların çocukları için güvenliği en üst seviyelere çıkarmasını amaçlamaktadır. Çocukların güvenliğinin sağlanabilmesi adına kendi hesaplarına bağlayıp kontrollerin sağlanması amaçlanmaktadır. Yani bir hesabı iki hesaba bağlayarak onu kontrol altında tutabilmektedir. Dolayısıyla bu da sorunun çözümünü sağlamaktadır.

  • Aile eşleşme modu etkinleştirme
  • İlk olarak tik tok hesabınıza giriş işlemlerinizi gerçekleştiriniz.
  • Devamında ise profil alanına gelerek oradan da ‘’Üç çizgi’’ bölüme tıklayıp ‘’Ayarlar’’ alanına erişim gerçekleştiriyorsunuz.
  • Tik tok aile eşleşmesi alanına erişim sağlayınız.
  • Sonrasında ise sizin kontrolünüz altında olmasını istediğiniz hesabı belirlemeniz gerekmektedir.
  • Buradaki hesabı kendiniz göre kişileştirerek işlemlerinizi etkin hale getirmiş olacaksınız.
  • Tik tok aile eşleşme modu ayarları

Ekran zamanı yöneti, kısıtlı mod, arama alanı, keşfedilebilirlik, yorumlar ve beğeniler alanından düzenlemelerinizi gerçekleştirerek çocuğunuzun bu alandaki gezintilerini kendi kontrolünüz altında tutabileceğinizin bilgisini sizinle paylaşmakta yarar bulunmaktadır. Tik tok eşleştirme modu ne işe yarar noktasındaki tüm detayları sizinle paylaşmış bulunuyoruz. Bu hususta tik tok hakkında merak ettiğiniz farklı hususlar varsa bunları da bize yorum alanından dile getirmeniz yeterli olacaktır. Ayarlarınızla alakalı takıldığınız ya da sormak istediğiniz yerleri bize yorum bölümünden ulaştırabilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

Tik tok aile eşleşmesi modu nedir ve ne işe yarar
Önceki İçerikFacebook Reels videolar açılmıyor ve donuyor
Sonraki İçerikCasper Via M1 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz