Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Facebook Reels videolar açılmıyor ve donuyor gibi sorunlarınızın çözümü için sizi bilgilendireceğiz.

İnstagram uygulamasında oldukça sevilen reels özelliği yakın tarih itibariyle Facebook hesaplarına da dahil edilmiş durumdadır. Hızlı video portalı sunmakta olan bu özelliği siz de kullanmak isteyebilirsiniz. Lakin Facebook Reels videolar açılmıyor ve donuyor hususunda sizi bilgilendireceğiz.

Aslında uygulama ile alakalı olarak sizin böyle bir problem yaşamamanız gereklidir. Direk olarak Facebook yöneticileri herkesin özellikten yararlanabilmesi için Reels alanını bu kısma dahil etmiş durumdadır. Ancak videoların açılmama sorunu yaşadıysanız çözüme dairde işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

Facebook Reels videolar açılmıyor ve donuyor

Facebook Reels videolar açılmıyor
  1. Birden fazla uygulamanın telefonunuzda açık kalmış olması

Yapılan hataların başında bu gelmektedir. Çoğu kullanıcı giriş sağlamış olduğu uygulamayı arka plana atarak farklı uygulama açmaktadır. Haliyle bu durumda cihazın performansını etkilemektedir. Cihaz performans olarak kaliteyi düşürmesinden ötürü videolarınızda donmalar ya da açılmama sorunu yaşanabilmektedir. Böyle bir problemle karşılaşmak istemiyorsanız uygulamaları kapatarak tekrar giriş yapmanız lazım.

  • Telif yemek

Tüm sosyal medya uygulamalarında bu problem yaşanabilmektedir. Telif almanızın nedenleri ise uygulamaları olması gerektiğinin haricinde kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Sorunun yaşanmaması için kurallara uymak durumundasınız. Uyulmadığı taktirde telif gelir ve telif sonrasında kullanmakta olduğunu programın çoğu özelliğinden faydalanamazsınız.

  • Programı kaldırıp yeniden yükleme işlemi sağlamak

Ben telif almadan ve arka planda açık olan uygulamamda yok diyorsanız eğer bu durumda uygulamanızın şifre bilgilerine hakimseniz eğer kaldırıp yüklemek muhakkak bir çözüm olacaktır. Kaldırmadan önce muhakkak giriş yapabildiğinizi netleştirmeniz gereklidir. Yoksa hesaba erişim yapamazsınız.

  • İnternet bağlantısının kontrolünü yapmak

Videoların açılmaması ya da donuyor olmasının en başlıca nedenleri arasında bu gelebilmektedir. Yani sizin bağlantılarınızı muhakkak kontrol etmeniz gerekiyor. Kontrolleri yaparak deneme gerçekleştirdiğinizde sorununuzun giderilmiş olduğunu görebilirsiniz. Wifiden bağlıysanız mobile, mobilden bağlıysanız wifiye bağlanarak deneme yapmalısınız.

  • Facebook için izinleri aktif etme

Uygulamaların çoğunda bu problem yaşanabilmektedir. Doğal olarak izinleri ilk önce aktif durumda tutuyor olmanız gerekmektedir. Buna dikkat etmeniz durumunda bir problem yaşamadan kullanım gerçekleştirmesi sağlayabilirsiniz.

Facebook hakkında sormak ya da eklemek istediğiniz farklı noktalar var ise bunları bize yorum alanından ulaştırabilirsiniz. Umarım sizin için faydalı olmuştur.

Facebook Reels videolar açılmıyor ve donuyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz