Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram fotoğraf gönderemiyorum ve gitmiyor diyenlere özel işlemlerin nasıl devreye alınacağını kaleme aldık.

Telegram uygulaması günümüzde son dönemlerde oldukça popüler olmuş durumdadır. Özellikle ülkemizde milyonlarca kişi tarafından indirilen ve hala da indirilmeye devam eden uygulamayı kullanan kişiler uygulamadaki bazı aksaklıkları da araştırmaktadır. Kontrol ettiğimizde Telegram fotoğraf gönderemiyorum ve gitmiyor diyen kitle sayısı fazla olmasından ötürü sorunun ne ile alakalı olduğunu araştırmış bulunuyoruz.

Bildiğiniz üzere uygulama bilgilerinizi kendisiyle birlikte paylaşmadığını duyurmuş ve buna bağlı olacak şekilde Whatsapp’ında son getirdiği gizlilik sözleşmesiyle birlikte herkes Telegram’a dönmeye başlamıştı. Fotoğraflarınızın ve videolarınızın karşı tarafa gönderilebilmesi için internet bağlantınızın şart olduğu bilgisi paylaşmalıyız.

Telegram fotoğraf gönderemiyorum ve gitmiyor

Telegram fotoğraf gönderemiyorum

Telegram fotoğraf gönderemiyorum diyen biri muhtemelen bu işlemi nereden yapılacağını biliyordur. Lakin biz yine de her ihtimale karşın bilmeyenler içinde ayarların nereden yapılacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Telegram uygulamanızın içerisine girişinizi yapmanızla birlikte fotoğraf göndermek istediğiniz kişinin üzerine dokunun. Oraya dokunmanızla birlikte gelen sayfanın sol tarafında yer alan ‘’Ataç’’ işaretine tıklayın. Ataç işaretine tıklamanız durumunda gelecek olan sayda da yer alan ‘’Fotoğraf ve video’’ seçeneğine basmanız halinde galeri alanına yönlendirileceksiniz.

Galeriye yönlendirmenizin yanı sıra isterseniz kamerayı açıp yeni bir fotoğraf çekerek gönderim işlemlerinizi bitirebilirsiniz. Ayarlarınızı belirtilen şekilde yapmanız durumunda gönderim işlemleri için size lazım gelen internet bağlantınızı kontrol edin. Bağlantı olmadığı taktirde gönderim yapsanız bile fotoğraf karşı tarafa gitmeyecektir.

Telegram fotoğraf gitmiyor

Telegram fotoğraf gönderemiyorum ve gitmiyor

Telegram fotoğraf gitmiyor sorunu için internet bağlantınızı gözden geçirdiğiniz bağlantılar da bir sorun olmamasına rağmen gitmiyor ise resminiz, karşı tarafın internetinin olmamasıyla alakalı da olabilir. Bağlantılarınızda bir problem olmamasına rağmen fotoğraf gitmiyor ise eğer sizden ricamız uygulamayı kapatıp tekrar açarak deneme gerçekleştirmenizdir.

Olmaz ise uygulamayı telefonunuzdan kaldırıp yeniden yükleme yaparak deneyebilirsiniz. Hiç biri sorunu gidermiyorsa eğer muhtemelen sunucularda da bir problem meydana gelmiş olabilir. Başkalarında böyle bir problem olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Sorun yok ise bize ulaşın bölmesinden Telegram yetkililerine durumun iletisini gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz