Telefon sim kartı görmüyor kabul etmiyor gördüğünde de şebeke yok hatası ya da sim kart algılanamadı uyarısına makalemiz yeterli olacaktır.

Her telefon kullanıcısının başına gelen bu olay eminim sizin de çok sık olmasa bir gün başınıza gelmiştir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte telefonlarımızın da yerini akıllı telefonlar almış durumdadır. Tuşlu telefonlar artık mazi de kalacak gibi bir hal almış durumdadır. Eskiden kullanılan telefonlara takmış olduğumuz hatlarımız da daha büyüktü ve girişi de buna doğru orantılı bir şekilde ilerlemekteydi. Tabi günümüz teknolojisinde çıkan telefonların özellikleri bir yana dursun bataryaları dahi çıkarılamaz hale gelmiştir. Batarya olmayan telefonlara sim kartı takıp çıkarma alanı da cihazların sağındaki giriş bölümlerine takılmaktadır. Zamanla gelişen teknolojiyle birlikte takılan sim kartlar da küçüldükçe küçüldü. Her yeni dönem de çıkan telefonların sim kart giriş yerleri de küçülmektedir. Bazen cihazlarımıza sim kartı taktığımızda telefon açılır hale gelmiş olduğunda sim kart görünmüyor hatası alıyoruz. Beraberinde sim kart algılanmadı, sim kart kaydedilemedi tarzında sorunlar oluşmaktadır. İşte biz de bu sorunla karşılaşan kullanıcılarımız için yapılması gerekenleri konu almış bulunuyoruz.

Telefon sim kartı görmüyor kabul etmiyor

Telefon sim kartı görmüyor kabul etmiyor, telefon sim kartı görmüyor, telefon sim kartı kabul etmiyor, sim kart algılanmadı, telefon sim kartı okumuyor, telefon sim kartı kabul etmiyor, sim kart gözükmüyor şeklinde probleminizi tüm müdahalelere rağmen giderilmiyor ise bu durumda moral bozmanıza gerek bulunmamaktadır. Okuyacağınız makalemiz sonrasında problem çözülmüş olacaktır.

Telefonum sim kartı okumuyor

Sim kartın takılı olmasına rağmen cihazınız kartı okumuyor ise herkes gibi eminim siz de kontrolü yapıyorsunuzdur. Giriş yeri oturmadığından ya da ters takıldığından ötürü bu sorunla karşı karşıya kalmış olabilirsiniz.

Telefon sim kartı görmüyor kabul etmiyor, telefon sim kartı görmüyor, telefon sim kartı kabul etmiyor, sim kart algılanmadı, telefon sim kartı okumuyor, telefon sim kartı kabul etmiyor, sim kart gözükmüyor

Bu tarzda yaşanan sorun için sim kartı yerinden çıkararak doğru ve yavaş şekilde takılmasını sağlayın. Bu işlem ardından yuvaya tam oturup oturmadığını kontrol etmeniz gereklidir. Detaya kontrol etmeniz halinde sorununuz çözüme kavuşmuş olacaktır.

Bazı kullanıcılarımız bu işlemi defalarca yapmasına rağmen sorun hala daha devam ettiğini dile getirmektedirler. Yaşanan bu sorun için kart eğer yuvada tam oturmuş şekilde ise telefonu kapama düğmesine basarak kapatalım. Beraberinde yeniden telefonumuzu açalım. İşlem adımı sonrasında siz den PİN Kodu istenilmesi gerekecektir. Şayet Pin kodu isterse sorun giderilmiştir. Yok eğer sim kart görünmüyor tarzında uyarı hala daha devam ederse yeniden sim kartı çıkartalım. Çıkarmış olduğumuz sim kartın çizilmiş olma ihtimali ya da toz kapma ihtimali söz konusu olabilir. Bu durumda onu temizlemesini sağlayalım.

Telefonum sim kartı görmüyor

Yapılan tüm müdahalelere rağmen sim kartı okumamaya devam ediyorsa bu durumda yapmanız gereken işlem aynı kartı başka bir arkadaşımızın telefonuna takarak denemek olacaktır.

Telefon sim kartı görmüyor kabul etmiyor, telefon sim kartı görmüyor, telefon sim kartı kabul etmiyor, sim kart algılanmadı, telefon sim kartı okumuyor, telefon sim kartı kabul etmiyor, sim kart gözükmüyor

Eğer sim kart çizilmiş ya da hasar görmüşse başka birinin telefonun da da bu sorun ortaya çıkacaktır. Yok eğer başka birinin telefonunda sorun yok ise yani kartı görüyorsa bu durumda kendi telefonunuzun kart giriş yerinde problem vardır.

Böyle bir durumda cihazınızı teknik bir servise götürüp göstermeniz gerekecektir. Servisin yapacağı müdahaleler neticesinde sorun çözüme kavuşmuş olacaktır. Telefon sim kartı görmüyor kabul etmiyor sorunu çözümü anlattığımız şekilde ilerlemektedir. İyi gezintiler dilerim.

4 YORUMLAR

  1. merhaba benımde sım kartım calısmıyor kopyalanması gerek ama ben hat kullanıcısı oldugum ıcın hat sahıbının yapması soylendı hat sahıbıde baska bır sehırde bununla alakalı nasıl bı yaptırım uygulayabılırler bırdaha hat sahıbının alıp bana gondermesınımı beklemelıyım

  2. Merhabalar eski tuslu telefonlardan Ericsson 688 var Turkcell hatti takinca calisiyor vodafone hatti takinca “kartı dogru takın” uyarisi veriyor bunun sebebi ne olabilir ve cözümü varmidir klasik telefonlara hayranim hattim vodafone oldugu icin kullanamiyorum malesef
    Tesekkurler…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz